Mis on lihtsustatud karantiin?

Karantiin – mis on mis
– Kui lähikontakt on toimunud väljaspool kooli, siis tuleb õpilasel jääda 10 päevaks isolatsiooni.

1. novembrist kehtivad uued lihtsustatud karantiini reeglid:
– Kui lähikontakt oli koolis, siis jääb õpilane koju ja teeb PCR testi alates kontakti 4. päevast.
– Juhul, kui õpilane ei ole nõus end testima, peab ta viibima 10 päeva karantiinis.
– Testimisest on vabastatud kõik vaktsineeritud ja haiguse läbi põdenud õpilased.

Lihtsustatud karantiin alates 1. novembrist.
Koroonaviirusesse nakatunuga üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses lähikontakti sattunud õpilasel (kuni sel õppeaastal 19-aastaseks saav) tuleb teha PCR-test alates kontakti 4. päevast. Kuni testi tulemuse selgumiseni tuleb ka haigussümptomiteta õpilasel koju jääda. Testima ei pea vaktsineeritud õpilased ega õpilased, kes on COVID-19 läbi põdenud. Uue korra järgi peavad pärast koolis, huvikoolis või noorsootööasutuses toimunud lähikontakti PCR-testi tegema ka kõik alla 12- aastased õpilased. Kui testi tulemus on negatiivne, saab õpilane jätkata osalemist õppetöös ja huvitegevustes. See tähendab, et igal pool kehtib sama kord (seni on olnud erinevus koolis ja huvihariduses toimunud lähikontaktide korral käitumises). Juhul, kui õpilane ei ole testimisega nõus, tuleb tal olla 10 päeva karantiinis. Õpilane tohib pärast nakkusohutust tõendava PCR testitulemuse teadasaamist taas osaleda nii õppetöös kui ka kõigis huvitegevustes. See tähendab, et ka koolivälisele huviharidusele, huvitegevusele ja noorsootööle, aga ka õpilaste spordivõistlustele ning spordi- ja liikumisüritustele, hakkab kehtima sama regulatsioon. Juhul, kui õpilane ei ole nõus end testima, peab ta viibima 10 päeva karantiinis. Testimisest on vabastatud kõik vaktsineeritud ja haiguse läbi põdenud õpilased.

Ilma testimiseta saab lihtsustatud karantiini jääda ainult lasteaias või lastehoius toimunud lähikontakti korral eelkooliealine laps. See tähendab, et koolieelses lasteasutuses lähikontakti sattunud lapse puhul tuleb jälgida tervist ja kui tal ei ilmne haigussümptomeid, tohib ta lasteaia õppe- ja kasvatustöös osaleda. Väljaspool asutust toimuvatest ühistegevustest tohib ta osa võtta pärast 10 päeva möödumist lähikontaktist. Kui lähikontakt toimus väljaspool lasteasutust, näiteks kodus või huvitegevuses, tuleb jääda 10 päevaks karantiini.

NB! Täpsem info on leitav uuendatud juhendist ja selle lühikokkuvõttest.