Turniiri reeglid

Korvpalli reeglid.

NB! Mängitakse kehtivate FIBA reeglite järgi. Mänguaeg on 2×10 minutit jooksvat aega. Vaheaeg on 3 minutit. Lisaaja pikkuseks on 3 minutit ning teisel lisaajal mängitakse esimese korvini. Teise poolaja lõpust 2 viimast minutit mängitakse“puhast mänguaega“. Turniirisüsteemis annab kohtumise võit võistkonnale 2, kaotus 1 ja loobumine 0 punkti. Loobumiskaotuse puhul fikseeritakse turniiritabelisse 0:30. Võrdsete punktide korral saavad määravaks järgmised punktid:

*suurem võitude ja kaotuste arvestuses kogutud punktide arv omavahelistes kohtumistes.
*parem visatud ja endale visata lastud punktide suhe omavahelstes kohtumistes.
*suurem võistkonna poolt visatud punktide koguarv turniiril.

Mees-mees kaitset või maaala kaitset võib kasutada mõlemal poolajal. Mängija läheb mängust välja viie veaga. Alates võistkonna viiendast veast järgnevad vabavisked. Mängitakse palliga nr.7.