Nädala äpp

22.05.2019

Triple A
Päike särab, liblikad lendavad, grill tossab, limonaad on külmas. Kui eelmise nädala äpp liiga ärevaks ajas, siis selle nädala äpiga saab pingeid jälle maha tõmmata.
iOS või
Android.


15.05.2019

Exam Countdown
Päike särab, liblikad lendavad, grill tossab, limonaad on külmas. Päikese käes pikutades läheb teinekord täitsa meelest, millal see eksam (või kontrolltöö) nüüd oligi. Või on lihtsalt tunne, et elu on kuidagi pingevaba. Siis võta appi Exam Countdown, mis eksamite (või kontrolltööde) toimumisaegu meelde tuletab.
iOS või
Android.


08.05.2019

Office Lens
Päike särab, liblikad lendavad, grill tossab, limonaad on külmas. Enne suurt suve on vaja veel kooliaasta lõpetada. Et see sujuvamalt sujuks ja õpetaja poolt demonstreeritu kindlasti talletuks, võib appi võtta Office Lens nimelise äpi. Office Lens kärbib ja kohendab tahvlitest ja dokumentidest tehtud pilte, et neid oleks lihtsam lugeda. Lisaks saab äppi kasutada piltide teisendamiseks PDF-, Wordi ja PowerPointi failideks, mis teeb elu eriti lihtsaks.
iOS või
Android või
Windows.


17.04.2019

Our home
Päike särab, liblikad lendavad, grill tossab, limonaad on külmas. Jäänud on veel kevadine kodukoristus. Ja ei saa sedagi äpita teha – Our Home aitab nõu ja motivatsiooniga.
iOS või
Android.


10.04.2019

Yummly
Päike särab, liblikad lendavad, grill tossab, limonaad on külmas. Muusikaprobleem sai eelmise nädala äpiga lahenduse. Aga mida grillile panna? Või pannile? Või ahju? Yummly abil saad teada. Äpis on retseptid, õpetused (videoga) ning äpp koostab sulle poenimekirja kah veel!
iOS või
Android.


03.04.2019


djay
Päike särab, liblikad lendavad, grill tossab, limonaad on külmas. Puudu on veel muusika. Võta djay ja lahenda probleem.
iOS või
Android.


27.03.2019

Google Translate
Mis mõttes Google Translate? See on ju 8 aastat vana nali!? Aga asjad arenevad. Kus veel saaks tõlkida 103 keele (netiühenduseta seadmega on keeli 53) vahel? Või rääkida seadmesse oma sõnum ja seda kohe teises keeles kuulata? Või suunata kaamera sildile ja näha tõlget? Või joonistada näpuga kanji ja lugeda mida see tähendab? Proovi ära!
iOS või
Android.


20.03.2019

Anna teada
Täna saabub lõpuks kevad! Ilm läheb soojaks! Lumi sulab! Ja lume alt sulavad välja tennised, jalgrattad, jõuluvanade habemed, raudteerööpad, telliskivid ja muud probleemid. Ja teed lagunevad. Kui Sulle tundub, et mõni lume alt välja sulanud asi ei peaks seal olema, kus ta on, siis anna sellest teada “Anna teada” äpiga. Või mõni tänavalamp, mis peaks põlema, ei põle. Või on tee erakordselt nadis seisus. “Anna teada” äpi kaudu saad kaardile probleemi ära märkida, lisada probleemist foto ja äpp saadab teate kohalikku omavalitsusse või maanteeametisse ning nemad toimetavad juba edasi.
iOS või
Android või
Windows Phone.


13.03.2019

Õhtujutt
Trimestri lõpu hinnetega tegelemine sööb hinge seest. Lubad küll endale, et järgmine kord parandan töid jooksvalt, aga väsimus on ikka sees ja närv ei lase magama jääda… Võta Õhtujutt, kuula ilusat muinasjuttu ja tulebki kaunis uni. Ning hommikul lähed teed oma hinded naksti korda.
iOS või
Android.


6.03.2019

Speech Timer
Teed klassi ees oma uurimistöö ettekannet ja oi kui palju on veel rääkida, kuid juba keegi vehib käega ja õpetaja võtab slaidivahetamise puldi käest ära ja…
Et sa teaksid, kui palju aega on veel jäänud ning kogu jutt ära saaks räägitud, kasuta taimerit.
iOS või
Android.


20.02.2019


Grambox
Instas on sul pilte nagu muda, aga midagi oleks nagu puudu? Proovi Grambox-i, ehk saab ägedamaks tuunida.
iOS või
Android.


13.02.2019

Sõbrapäev
Sõbrapäeval on kindlasti suur soov oma sõpru eriti kaunilt meeles pidada. Siin on äpid, mis seda teha aitavad kui sul on
iOS või
Android.


6.02.2019

Total AV
Turvalise interneti nädalal mõtleme ka seadmete turvalisusele. Total AV teeb pahalastega puhta töö ja lisaks aitab seadet paremini hallata. Valikus on
iOS,
Android,
Windows ja
MacOS.


30.01.2019

Polarr
Kui hing ihkab mõnusat platvormideülest pilditöötlust, siis proovi kindlasti ka Polarr nimelist lahendust.
iOSAndroidLinuxChromeOSWindowsMacOS.


23.01.2019

HopKid
Seekordne nädala äpp, HopKid, on laste sõidu- ja saatmisteenuse platvorm, ning suunatud eelkõige kõigile vanematele, et aidata neil mõnusalt laste transporti korraldada.
Proovimiseks, tutvumiseks ja laadimiseks on parim alustada rakenduse kodulehest, sealt leiab taustainfot ja kõik vajaliku esimesteks sammudeks.


16.01.2019


Trello
Kevad läheneb hirmsa mürinaga, kooli- ja muid asju kuhjub suurel kiirusel ja hulgakaupa. Kuidas järge pidada? Kui oled oma tegemiste haldamises kõvem käsi, kui Keep võimaldab, kui soovid kellegagi koos asju ajada ja projekte läbi viia ning hallata kõike nii telefonis, tahvlis, kui ka arvutis, siis võta Trello.
Androidile ja iOSile.


9.01.2019

Ole valmis!
Veebruaritormid on tulemas, jaanuaritormid juba käes. Kuidas nendega hakkama saada? Mida peaks kodus olema? Oled talvises metsas eksinud? Mida teha?
Eesti Naiskodukaitse on sellisteks puhkudeks vajalikud näpunäited ja soovitused kokku kogunud ning väga heaks äpiks küpsetanud.
Androidile ja iOSile.


19.12.2018

Dashlane
FB, Insta, Snapchat, Twitter, Stuudium, G-mail, Youtube jne. tahavad kõik logimist. Ja kõigile peab ju oma parooli välja mõtlema. Ja need ju ei seisa meeles. Dashlane on äpp, mis sellise mure korral appi tuleb. App Store ja Google Play poolt auhinnatud äpp on paljude võimalustega (peale iOS-i ja Androidi on paigaldatav ka Linux, MacOS või Windows seadmetele), ning kodulehekülg tasub kindlasti põhjalikumat uurimist. Sealt leiad ka omale sobiliku versiooni.


12.12.2018

Simply Piano
“Kes elab metsa sees, kes elab paksu metsa sees…” loevad jõuluvanale varsti miljonid lapsed üle Eesti. Ole teistsugune, ole nagu Rannap, mängi talle hoopis klaveripala!

Äpi iseõppijatele leiad nii Androidile kui ka iOS-le.


5.12.2018


Christmas Countdown
Kui soovid täpselt teada, palju on veel jõuludeni aega, ning seejuures ka ilusaid pilte ja muusikat saada, siis see äpp on just sulle.
E-advendikalendri saad nii Androidile või iOS-le.


28.11.2018

Google Family Link
Seekordne äpp on rohkem emadele ja isadele, kellel on soov teada, mida tema laps telefonis teeb. Google on selleks puhuks leiutanud spetsiaalse äpi, millega olukord kontrolli all hoida.
Androidile või iOS-le.

P.S. Pikk jutt kodulehel tasub lugemist.


21.11.2018

Quik
Mütsi, tennise, suusa või endlikepi küljes on telefon (või päris GoPro kaamera) ja teeb suurepäraseid videosid, kuid oleks nüüd veel midagi, millega see ilu kauniks tervikuks õmmelda!
Võta Quik. Sellega saab.
Androidile või iOS-le.


13.11.2018


Pixabay
Sul on oma uurimistöö, sünnipäevakaardi, meigi- või tehnikablogi jaoks pilte vaja, kuid ei tihka niisama netist võtta, sest mine seda litsentside asja tea?
Siis mine Pixabay lehele ja vali nende lõputust salvest omale meelepärane foto, joonistus või video, kõik need on Creative Commons litsentsiga kaetud, mis teeb teoste kasutamise mitteärilistel eesmärkidel tunduvalt vabamaks ja lihtsamaks ning äpi abil saad bussi või sõbra pika jutu lõppu oodates juba valikut teha.
Androidile või iOS-le või arvutile.


7.11.2018

Tayasui Sketches
Tahad joonistada mardipäevaks maski? Isale isadepäevaks kaarti? Lihtsalt sõpra maalida? Siis võta Tayasui. Lihtne ja uskumatute võimalustega joonistamisäpp. Võid laadida otse Androidile või iOS-le, kuid kui on tunne, et tahaks enne rohkem teada saada, vaata siia

P.S. Mac-i kasutajad saavad sealt selle vahva programmi ka oma arvutisse.


31.10.2018


Lumosity

Kui tundub, et aju vajab puhkust, siis võta Lumosity ja anna talle teistsugust tegevust. Trenn teeb tugevaks!
Androidile ja iOS-le.


17.10.2018


Tynker
Esimesi samme programmeerimismaailmas on väga mõnus teha Tynkeri nimelise äpi abil. Programmeerimise algtõed – plokid, kordused jne. ning nende kasutamine ja vajalikkus on mõnusalt välja toodud.
AndroidileiOS-le.


10.10.2018


Flipd
Kui tekib pidevalt tunne, et tegemata asju on nii palju, et lihtsalt ei jõua enam üldse kohe mitte, siis Flipd aitab sul oma aega planeerida sinu enda poolt peale pandud keeldude-käskudega. Proovi.
AndroidileiOS-le


03.10.2018


Brainscape
Mismoodi mõisteid ja sõnu meelde jätta? Brainscape-i abiga loomulikult! Saad omale luua täiesti personaalsed õpikaardid, mille abil kõike vajalikku üle korrata. Näiteks bussi oodates.
AndroidileiOS-le


26.09.2018


Runtastic, Runkeeper
Matkapäeval on vaja oma matkarada visuaalselt kaardile kanda. Et valik oleks kirjum, siis on siin veel kaks äppi, mis sel puhul abiks on:
Runtastic AndroidileiOS-le
ja Runkeeper AndroidileiOS-le


19.09.2018


Endomondo
Seoses saabuva spordinädalaga on sellel korral nädala äpiks Endomondo. Äpp kaardistab GPS kaudu sinu liikumist, arvutab ajakulu, distantsi, kiirust, keskmist kilomeetri aega jms. Kui sul on pulsivöö, siis saad enamasti ka selle äpiga siduda.
Kui kasutad iOS-i vaata siia, kui Androidi, siis sinna.


12.09.2018


Mis tund mul nüüd tulebki? Aga homme? Mida sööklas pakutakse? Kui tundub, et kodulehel surfamine on tülikas ja telefoniekraanilt ei näe hästi, siis Laagri Kooli tunniplaani saad nüüd ka äpist vaadata, Edupage nimelise rakenduse abil. Kõigepealt tõmba äpp alla (AndroidileiOS-ile) ja installi, seejärel loe sealt, kuidas seda kasutada.


05.09.2018


Navirec
Kus buss on? Päike on juba tõusnud ja sääsed söövad, aga bussi ikka pole!
Saue valla liinide busside asukohti näed lihtsalt ja mugavalt Navirec nimelise äpiga. Kuna tegemist on natuke keerukama süsteemiga kui lihtsalt “tõmba äpp alla”, loe tegevusjuhist valla kodulehelt.


06.06.2018


Tinycards
Kui suvel puhkamisest, pildistamisest ja päeviku pidamisest aega üle jääb, siis miks mitte kasutada seda millegi õppimiseks. Tinycards on mõnus äpp, kus on juba valmis tehtud õppekaarte. Olemas on mitmete keelte aga ka näiteks vastandvärvide, geograafia ja anatoomia kohta.
Sobib nii suurtele kui väikestele, Androidi jaoks klõpsa sinna, iOS-i jaoks tänna, veebileht asub seal.


30.05.2018


1 Second Everyday
Suvevaheaeg läheneb hirmsa kiirusega ning selleks, et sügisel ei peaks nuputama, kus ja millal ma nüüd käisingi?”, võib appi võtta äpi, mis aitab lihtsalt ja ilusalt videopäevikut pidada. Avad äpi kalendri ja kohe on selge, mida ja millal tegid.
Sobib nii suurtele kui väikestele, Androidi jaoks klõpsa siia, iOS-i jaoks siia.


23.05.2018


Holo
Sai tehtud tore pilt, või tahad teha toredat videot, aga keegi on justkui puudu? Ava Holo ja lisa oma pildile või videole Ämblikmees. Või näkineid. Või veel keegi.
Olemas Androidile ja iOS-ile.


16.05.2018


Think!
Ajal, mil viimanegi lumi sulab ning kooli lõpp on ukse ees, on hea ennast turgutada ruumiliste loogikaülesannetega.
Leiab nii Androidile, kui iOS-ile.


09.05.2018


Stop Motion Studio
Eelmistest infolehtedest on meile teada kuidas pilte teha ja mil viisil neid töödelda. Nüüd jõuame piltide ühendamiseni. Stop Motion Studio on mõnusalt lihtne kui samas suurte võimalustega animatsioonide tegemise tööriist.
Olemas AndroidileiOS-ile. Lisaks leiad kodulehelt juhendi, näiteid ja muud kasulikku.


02.05.2018


Adobe Spark
Jätkates pilditeemat, siis piltidest videote loomine on Adobe Spark-i abil lihtsamast lihtsam. Seda enam, et põhitööriistad on tasuta. Kasutada saab seda suurepärast töövahendit hetkel iOSiga ja veebikeskkonnas, Androidi versioon on tootja kinnitusel kohe-kohe tulemas.
Leia sobiv lahendus kodulehelt.


18.04.2018


Photoshop Express
Koolivaheajal tuleb kindlasti ohtralt pildistamist. Kui tundub, et telefonis pakutavast pilditöötlusest jääb väheseks, siis tasub appi võtta mobiilsetes seadmetes kasutamiseks mõeldud Photosop’i versioon. Ikkagi Photoshop.
Olemas Androidile ja iOS-ile.


11.04.2018


Lifesum
Kaunite ilmade saabumisega võib nii mõnigi kord avastada, et talve jooksul on suvised riided kas suureks või väikeseks kasvanud. Mõnusalt lihtne abimees riiete parajaks tegemiseks on äpp nimega Lifesum. Intuitiivse kasutajaliidesega rakenduses saab jälgida päevast kaloraaži, lisaks jagab soovitusi, nõuandeid ja retsepte. Toiduainete triipkoode saab sisse skannida ja lisada neid lemmikuteks, et hilisem sisestamine võimalikult mugavaks muuta (päris paljud toiduained on sealses baasis juba olemas ka). Premium-kontoga liitumisel (tasuline) saab sirvida ka valmistehtud toitumisplaane ja ühenduda aktiivsusmonitoridega.
Olemas Androidile ja iOS-ile.


04.04.2018


Vaikuseminutid
Soovid hetkeks aja maha võtta ja end ümbritsevast välja lülitada, tähelepanu koondada ning keskenduda? Siis on Vaikuseminutite äpp just sulle. See muudab keskendumiseks mõeldud audioharjutused ja tugiinfo lihtsalt kasutatavaks ja mugavalt juurdepääsetavaks igas elusituatsioonis: ühistranspordis või enne kontrolltööd, arvuti taga või kasvõi kaubanduskeskuses. Kui võtad oma nutitelefonis äpi kasutusele, siis on mõneminutline kosutuspaus sulle kättesaadav kõikjal.
Olemas Androidile ja iOS-ile.


28.03.2018


Prey
Sooja kevade saabumisega hakkab kindlasti ette tulema rohkelt reisimist. Kauni päikesepaiste nautimine on veel mõnusam, kui tead täpselt, kus asub Sinu telefon, tahvel, läptop või lauaarvuti. “Aga mul on Apple iPhone ja Androidiga tahvel ja Windowsiga läpakas ja Ubuntuga PC!?” Pole probleemi, Prey sobib kõigile ja kõigele ning võimaldab Sul eelpool nimetatud seadmeid korraga ja ühet kohast jälgida (jah, isegi Linux-il töötavaid), sõltumata nende kasutatavast operatsioonisüsteemist. Äpp/programm näitab seadme asukoha, kasutajanime, aparaati saab kaughalduse teel sulgeda, teha kaameraga pilte või ekraanitõmmiseid (nii, et hetke kasutaja sellest aru ei saa) ja varuks on veel mitu nippi saamaks teada, kes on see pahalane, kelle kätte Su telefon või arvuti sattunud on. Ja mis kõige meeldivam, kõik rakenduse põhifunktsioonid on tasuta (nõuab kasutajaks registreerimist).
Täpsemad juhised ja seadmele sobiva installeerimispaketi leiab Prey kodulehelt.


21.03.2018


Coffitivity
Kevad on juba käes. Kuigi õues on veel lumi, ihkab hing kooliaasta lõpuks häid hindeid saada ja kõik õpilased soovivad rahulikult õppida.
Kui õppimise taustaks ei sobi raadio, televiisor, ega Spotify, siis proovi üht teistmoodi lahendust: Coffitivity võimaldab õppimise (ning üldse keskendumise) soodustamiseks kuulata kohvikuhelisid.
Olemas Apple’i ja Androidi nutiseadmetele.


14.03.2018


Lemmad
Sel nädalal valmis Eesti sajandaks juubeliks keeleäpp Lemmad. mis laseb hinnata eestikeelsete sõnade meeldivust, kogutud häälte tulemusel selgub eestlaste lemmik.
Äpp põhineb Eesti Keele Instituudi andmebaasidel, kuhu on kogutud üle 170 000 eestikeelse sõna. Siin on ühendatud Õigekeelsussõnaraamat, Eesti keele seletav sõnaraamat, Sünonüümisõnastik ja eestikeelne Vikipeedia. Ilusaima sõna valimiseks saab äpis sõnadele poolt- ja vastuhääli anda. Rahva lemmikutest kujuneb reaalajas muutuv edetabel.
Eesti keele sõprade lemmiksõna selgub jaanilaupäevaks 23. juuniks.
Lemmad on allalaaditav Apple’i ja Androidi nutiseadmetele.


07.03.2018


Monefy
Kust tuleb raha ja kuhu kaob tolm? Või oli see vastupidi? Seni, kuni teadlased tolmu osas üksmeelele jõuavad, saab raha poolt igaüks ise kontrollida. Esimesi samme aitab teha rakendus nimega Monefy, kus saab imelihtsalt märkida tulud ja kulud ja seda koos märkega, kuhu see raha siis ikkagi kulus. Tulude ja kulude tasakaalu ning seda, millele kulus, kuvatakse kaunilt ja lihtsalt. Julgetele on olemas võimalus eelarve ülevaadet ka sõprade või perega jagada.
AndroidileiOS-ile ja Windows-ile.


21.02.2018

Eesti epifüütsed suursamblikud
Kõik teavad ju, mis vahe on samblal ja samblikul. Aga mis sorti samblik see seal kase otsas kasvab, puhmas nagu juuksed? Ja see siin, see on hoopis sinist värvi!
Kaunite ilmadega looduses lumes sumbates uurige välja, mis tõugu samblik parasjagu silmaulatuses on. Või võistelge sõpradega, kes rohkem leiab. Midagi määramata ei jää, sest kõik meil kasvavad liigid on selles äpis olemas.
iOS ja Android


14.02.2018

Avast viirusetõrje
Kui igat sorti vabariigi sajandaks aastapäevaks meisterdatud äppe ja muid vigureid proovida, siis oleks kindlasti hea oma telefonil silm peale hoida. Kõikvõimalikud tähtpäevad ja suured sündmused on pahalastele suurepärane võimalus pidulikku õhinat ära kasutada ja telefon või tahvel üle võtta. Hea, lihtne ja tasuta abimees on sel puhul mobiilsetele seadmetele mõeldud Avast viirusetõrje. Tasuta versioon (Android, iOS, OSX, Windows) katab kõik põhivajadused, peenemaks opereerimiseks saab erinevaid mooduleid juurde osta


7.02.2018

FIT 100
Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile korraldavad koos klastriga SportEST Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks üle-eestilise projekti „Terve Eesti eest – Kingime Eestile sada päeva liikumist!“, mille raames kutsuvad igaüht üles liikuma Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva-aastal vähemalt sada korda! Liikumiskordade kokkulugemiseks on EOK koos heade partnerite Ühendusega Sport Kõigile, SportEST klastriga, Coop Eestiga ja Sport ID-ga välja töötanud äpi nimega FIT100. Seal saab üles märkida oma liikumiskorrad, võrrelda oma liikumist äpiga liitunud sõprade ja pereliikmetega ning üksteist vastastikku innustada. Samuti pakub äpp treeningvideosid, millest malli võtta ja uut indu saada. Androidile ja iOS-ile


31.01.2018

(R)Estart Reality
Kes ei oleks imetlenud Edward von Lõnguse kauneid freskosid. EV100 juubeliaasta puhul on loodud nende vahvate teoste vaatamiseks hoopis omamoodi võimalus. Nimelt kui alla laadida ja paigaldada (R)Estart Reality äpp ja telefonikaamera mõnele Edwardi teosele suunata, hakkab see oma elu elama, ning jutustab vaatajale loo. Olemas nii Androidile kui iOS-ile. Kogu vajaminev info (juhend, teoste kaart ja äpp) on saadaval seal.


24.01.2018

ÕS
Kuigi õppeaasta lõpuni ja eksamiteni on veel hulga aega, siis kaunist ja õiget keelt tasub igal ajal rääkida. Kui ei tea, mida mõni sõna võiks tähendada või kuidas seda täpselt kirjutada, käänata, pöörata, siis on abiks taskus olev õigekeelsussõnaraamat. Räägime ja kirjutame meie riigi juubeliaastal õigesti!


17.01.2018

Google Photo Scan
Jõulude ajal vanaema pööningult leitud kohvris on hulganisti vanu põnevaid fotosid, mida kõike tahaks Facebookis ja Instagramis jagada või teha neist kööki fototapeet, kuid nende digitaliseerimine võtaks ilmatuma aja ja skännerit ka pole? Võta Google Photo Scan ja digitaliseeri fotod telefoniga.
Mida ja kuidas teha, lisaks lingid Androidile ja iOSile on seal.


10.01.2018

Calm
Vaheaeg oli mõnusalt pikk ja kõik pinged sai lahedalt ära maandada. Üheks abiliseks, et see ka edaspidi nii jääks, on äpp nimega “Calm”. Äpi juhendatud harjutuste abil saad lõõgastuda ja puhata ehk paremini kui muidu. Valikus on nii viha kui stressi maandamine ja ka lihtsad hingamisharjutused.

Olemas Androidile ja iOS-ile.


20.12.2017

Socratic
Socratic on õigel kohal siis, kui õpetaja on kaugel aga matemaatikas oleks abi vaja. Võtad telefoni, avad rakenduse, teed tehtest pildi ja Socratic selgitab üksikasjalikult, mida ja kuidas tuleb teha.
Tähelepanu! Tegemist on abistava rakendusega, mis ei asenda tunnis kuulamist ja kaasa töötamist. Kui rakenduse pideval kasutamisel ilmnevad vastunäidustused või kõrvalnähud, pidage nõu aineõpetaja või klassijuhatajaga!

Saadaval Androidile ja iOS-ile.


13.12.2017

PEAK – Brain Training
Kui on tunne, et aasta lõpp on kogu jõu välja imenud ja kohe üldse midagi ei jaksa, siis vaimu aitavad vormis hoida igat sorti mõttemängud. Peak ongi just selline rakendus, mis koondab endasse ajugümnastikat. Peale vaimset treeningut ei maksa muidugi ka füüsilist unustada!
Saadaval Androidile ja iOS-ile.


6.12.2017

Instant Heart Rate
Ilm, naabrid või liiklus ajab pulsi kõrgeks? Aga kui kõrgeks siis ikkagi? Vastuse saab Instant Heart Rate nimelise äpi abil.
Asetades näpuotsa kaamera ette, mõõdab äpp (sarnaselt pulssoksümeetriga) näpuotsa värvuse muutust süstolite ajal. Väga mugav, kiire ja üllatavalt täpne abimees kas iseenda või kellegi teise pulsi mõõtmiseks.
Androidile ja iOS-ile.


29.11.2017

Screen Time
Jõulud ja nende saabumine on aeg, mil kogu tähelepanu suures osas lastele on pööratud. Seepärast on viimase advendieelse nädala äpp suunatud lastevanetmatele. Soovite teada, mida ta oma ometi telefonis toimetab? Milliseid äppe tahab laadida ja käivitada? Tahate, et telefonis oleku aeg oleks piiratud?
Siis on Screen Time just Teie jaoks. Mida kõike selle äpiga veel teha saab, saab teada nende kodukalt.
Kindla “jah” sõna korral saab äpi ka kohe alla laadida: Androidile ja iOS-ile.
NB! Erandkorras on seekordne äpp tasuline, kuid äpil on tasuta katseaeg.


22.11.2017


Nutimuuseum
Nutimuuseum on äpp, kus saad muuseumit külastades mängida seiklusmängu, näha-kuulda lisaeksponaate (audiogiid on äpis sees). Või kogud lihtsalt enne muuseumisse minekut lisainfot, mis ja kus asub ning mida seal muuseumis kindlasti ei tohiks vaatamata jätta.
Kui tundub, et päris kõik muuseumid ei ole äpis veel esindatud, siis küll nad tulevad, muuseumite arv kasvab pidevalt.
Nutimuuseum Androidile
ja iOS-ile


15.11.2017

Sky Map

  • Kaunil sügisõhtul on taevas tähtkujusid täis aga Sul pole nende nimedest aimugi?
  • Või on taevas pilves ja Sa ei tea, kus on parasjagu Lüüra beeta kaksiktäht?
  • Kooli spordipäeval tõusid sõudeergomeetrilt ja silme ees säravad tähed, mille kohta tahaks lähemalt uurida, kuna selliseid pole varem näinud?

Siin on abiks Sky Map, mis tuvastab tähe, näitab ära tema asukoha ja annab taevakehade kohta ohtralt lisateavet.

NB! iOS kasutajatele teeb sama asja SkyView


8.11.2017

Navirec
Ema ütleb, et hakka juba minema, koolibuss on kohe kohal, aga Sinu meelest on veel mitu minutit aega. Kummal on õigus, vaadake koos koolibussi äpist. Tegemist on natuke keerukama süsteemiga kui lihtsalt “tõmba äpp alla”, seepärast loe tegevusjuhist otse allikast.


1.11.2017


Smart ID
Seoses ID kaardi turvariskiga alustatakse juba sellel nädalal veaga kaartide sulgemist. Mis tähendab, et kui haavatava kaardi
sertifikaadid on nõuetekohaselt uuendamata, siis enam e-teenustesse ligipääsu pole. Tormilise aja aitab üle elada Smart-ID nimeline äpp,
millega saab elutähtsatesse keskkondadesse igal ajal sisse ning ka allkirju anda. Töötab nagu ID kaart Sinu telefonis või tahvlis. Mida veel tahta?
Seadistamise, töötamise ja allalaadimiste kohta saab lugeda.
Smart ID kodulehelt


18.10.2017


Walkr
Kuuni on 477 714 001 sammu. Päikeseni 232 389 517 504 sammu. Kui kaugele Sina kõndida jõuad? Walkr pole järjekordne tavaline sammulugemise äpp,
nagu neid internetist sadade kaupa leida võib, vaid viib Sind sammudega kosmosereisile.
Kui koolivaheajal magamisest küll saab, siis proovi, kui kiiresti jõuad lähima täheni! Ja miks mitte põigata ka naabergalaktikasse.

Walkr Androidile ja iOS-ile.


11.10.2017


CamScanner
Kui Sul on vaja paberil olevat dokumenti talletada failina või saata e-postiga, kuid käepärast on ainult telefon, siis on CamScanner õige abimees. Sellega saab teha dokumendist foto ning selle pdf formaadis dokumendiks vormida. Hulk abimehi aitavad perspektiivi, heledust, tumedust jne sättida. Kui fail on nii nagu vaja, siis saab selle lihtsalt telefoni salvestada, meiliga saata või ka faksida. Kui keegi veel mäletab sellist masinat.
Abimees on saadaval Androidile ja iOS-ile.


4.10.2017


Rain Alarm
Vaatamata soojadele ilmadele hiilib sügis tasapisi siiski ligi ning seente rõõmuks toob endaga kaasa vihmad. Taevasse vaatamine on küll mõnus ja hariv, aga alati ei saagi kohe aru, millal see vihm nüüd ikka tuleb… Kas ma jõuan enne vihma oma jooksuringi ära teha? Mis kell grillima hakata? Mida jalutuskäigule selga panna?
Rain alarm on rakendus, mis näitab jooksvalt “vihmakaarti” ehk pilvede liikumist ja annab märku, kui Sinu asukohas kohevarsti sadama peaks hakkama.

Saadaval
Androidile, iOS-ile ja veebibrauserile.


27.09.2017


GBoard
Klaviatuuriäppe on tehtud ilmatu hulk, üks neist Google’i enda GBoard. GBoard annab võimaluse eraldi nupuga otsida otse Googlest ja leitut kohe sealsamas jagada-saata. Enam ei pea pendeldama erinevate äppide vahel, vaid väga palju saab ära teha ainult klaviatuuriga, millesse on integreeritud mitmed Google teenused (Maps, Translator jms).
Saadaval Androidile ja iOSile.

Vaata videot ka


20.09.2017


Raindrop
Tead, et Sa kuskil internetis nägid ägedat kella, aga kus? Silmasid lahedat õppematerjali?
Ühes Poes müüdi sätendavat spinnerit, aga millises neist? Õpetaja soovitatud viiteid on nii palju, et silme ees läheb kirjuks? Ja nagu sellest veel vähe oleks, siis osa linke on arvutis, osa telefonis ja osa tahvlis!
Raindrop on rakendus ja abimees, mis teeb kõikvõimalike lemmiksaitide (favorites, bookmarks) haldamise ja loomise lihtsamaks kui hommikupudru söömise. Saad ühte kohta kokku koguda lingid kõikidest oma seadmetest (arvuti, tahvel, telefon) ning oma äranägemise järgi luua kas tõsiseid kataloogisüsteeme, või sättida lemmikud lihtsalt tähestiku järjekorda.
Saadaval
Androidile ning iOSile ning “tavalistele” brauseritele.


13.09.2017


Stuudium
Kuna kool juba täie hooga käib, siis on põhjust esile tuua Stuudiumi e-kooli rakendus.
Rakendusega on kõik Stuudiumisse laekuv info kohe käepärast ja lihtne hallata, lisaks saab rakenduse kaudu tellida kohese teavituse saabunud sõnumitest (veebiversioonis on sõnumitest teavitamise kõige lühem intervall 2 tundi). Lapsevanemal on võimalus oma lapse tegemistel väga lihtsalt silm peal hoida, selleks tuleb tellida omale nädala kokkuvõte – see tähendab, et iga nädala lõpus saabub e-postiga aruanne nädala jooksul toimunust. Teha saab seda Stuudiumi avalehel, kus on vastav infokastike ja edasi viiv link.

Stuudium on saadaval nii Androidile kui iOS-ile


6.09.2017

Hommikul tuuakse Sind autoga kooli. Pärast tunde tahaks minema hakata, aga suvega on meelest läinud, kuidas koolist koju saab?
Pole probleemi, ava lihtne videokõne lahendus Google Duo, helista vanematele, näita, kus sa oled ja juhatataksegi koju.
Võib ka lihtsalt sõbrale helistada, Duo rakendusega käib see ainult ühe liigutusega ja erakordselt sujuvalt.
Valikus on nii Android kui iOS.


6.06.2017

Street Lens näitab läbi kaamerapildi selles suunas jäävaid olulisi objekte: bensiinijaamu, poode, majutusasutusi, bussipeatusi, politsei, arstiabi ja päästjate asukohti. Kui ei oska suunda määrata ning kaarti ümbrusega kokku viia, aitab liitreaalsus puust ja punaseks teha, kus suunas peab minema, sest ekraan on nagu läbipaistev taust suuna juhatamiseks.

Google Mapsi andmetel põhinev keskkond näitab ka kasutajate jäetud kommentaare ning kohale saab navigeerida Google Mapsi abiga.

Tutvustus, juhend ja hankimine.


29.05.2017

Mis võiks sobida suvevaheaja sissejuhatuseks paremini kui näpuvurri äpp? Selle ülipopulaarse mänguasja simulatsioon Fidget Hand Spinner on saadaval Google Play ja ITunes äpipoodidest.


22.05.2017

123apps koondab endas mitmeid erinevaid lihtsaid veebipõhiseid tööriistu, mis võimaldavad kiiret, ilma sisselogimiseta kasutamist. Näitena olgu ära toodud helifaili lõikamise ja konvertimise võimalus, filmifaili lõikamise ja konvertimise võimalus, helisalvestusäpp ja pdf-faili konvertimise võimalus.
123apps asub aadressil 123apps.com.


15.05.2017

Iva on Eesti Looduseuurijate Seltsi äpp. Tegemist on veebis oleva loodusvaatluste andmebaasi nutirakendusega, mille kaudu saab igaüks oma Eestis tehtud loodusvaatlusi nutitelefonis või tahvelarvutis registreerida. Lisa loe: iva.eelis.ee.
Äpi saab Android-, IOs- ja Windows-nutivahendile alla laadida SIIT.


08.05.2017

Kuna kevad vist ikkagi tuleb ja kõik linnud ei ole lõunamaale tagasi lennanud, siis kulub kindlasti marjaks ära äpp, mis aitab neid kangelasi kindlaks teha. Nutikas “Eesti linnud” võimaldab algajal linnuhuvilisel looduses kohatud linnuliiki tuvastada silma hakanud tunnuste, näiteks suuruse, noka kuju, värvuse, elupaiga vm järgi. Määraja sisaldab 267 linnuliiki ehk kõik Eestis regulaarselt pesitsevad, talvitavad ja läbirändavad linnud ning ka mõned haruldused. Iga liigi kohta on määrajas kirjeldus, pildid, helisalvestis, levikukaart jm.

Eesti linnud on saadaval nii Androidile kui iOs seadmele.


01.05.2017

Selle nädala äpp on Clara.io, 3D joonistamise ja animeerimise programm. Clara.io on veebi- ja kontopõhine ning mõeldud kasutamiseks alates 13ndast eluaastast.

Clara.io kasutamise inglisekeelseid juhendvideosid leidub hulgaliselt SIIN.


24.04.2017

Logaster

Logaster on veebipõhine äpp ja sellega saab luua tekstipõhiseid logosid. Logaster’i kasutamine nõuab Google’i konto olemasolu ja selle kodu asub Chrome’i veebipoes SIIN.
Vaata ka Youtube’i juhendvideot: https://www.youtube.com/watch?v=UHQy13X9jlQ.


17.04.2017

Allalaaditud fail

Soundation.com on veebipõhine helitöötluskeskkond, mille kasutamine eeldab konto olemasolu. Soundation võimaldab helifailide kokkumiksimist ja muud sorti loomingulist helitöötlust. Juhendeid Soundation’i kasutamiseks leiab siit: www.youtube.com/user/SoundationStudio.


10.04.2017

175x175bb

EV 100 äpp on selle nädala äpiks seoses Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva tähistamise alustamisega. Rohkem infot äpi ja selle allalaadimise kohta leiab SIIT.


03.04.2017

Mendeley

Mendeley on viitehaldustarkvara, pühendatud Laagri Kooli uurimistöödele ja õpilaskonverentsile. Mendeley võimaldab:

  • luua endale viidete kogu, mida on lihtne organiseerida ja hallata
  • lugeda, annoteerida ning varustada märkmete ja kommentaaridega oma viidetele lisatud PDF-faile
  • lihtsalt ja kiiresti lisada tekstisieseid viiteid kirjutamise ajal ning koostada ühe hiireklikiga viidatud allikate loetelu
  • suhelda teiste teadlastega oma uurimisvaldkonnas, luua oma uurimisrühm või ühineda teiste uurimisrühmadega.
    (allikas: https://library.emu.ee/est/infoallikad/viitehaldustarkvarad/?)Mendeley asub: www.mendeley.com

27.03.2017

pottery

Pottery on pühendatud Laagri Kooli keraamikakojale. Pottery on simulatsioonrakendus, mis annab aimu potikedra töötamise põhimõttest. Abiks on siinjuures Youtube juhendvideo.
Pottery saab mobiiliseadmesse laadida: Android-nutivahendile SIIT ja iOS nutivahendile SIIT.


13.03.2017

Allalaaditud fail

Emakeelepäeva auks on nädala äpiks Eesti Instituudi kodulehel pesitsevate eesti keele õppematerjalide ja õppekeskkondade kogu: ekkm.estinst.ee/sisu/internetipohised-materjalid.


06.07.2017

Blue-bot

Selle nädala äpp on pühendatud robotite kasutuselevõtu algusele Laagri Kooli ainetundides 2017. aasta esimestel kuudel. Blue-Bot-äpp on samanimelise roboti sugulane ning võimaldab omavahel siduda ainetunde ja robootikat.

IOs-Blue-Bot’i saab nutivahendisse laadida SIIT.

Android-Blue-Bot’i saab nutivahendisse laadida SIIT.


27.02.2017

emaze-logo200-200

Emaze on esitluse koostamise vahend ja sobib suurepäraselt Laagri Kooli uurimistöö lõpetamise nädala äpiks. Emaze võimaldab teha efektseid animeeritud veebipõhiseid esitlusi ja selle äpi kodu asub aadressil www.emaze.com. Emaze on saadaval ka android-nutivahendile SIIN.


20.02.2017
Lipuaabits

Nutikas lipuaabits on pühendatud meie kodumaa sünnipäevale. Lipuaabits tutvustab Eesti lipu kasutamise korda, loetleb üldised lipupäevad, selgitab nende sisu ning õpetab lipu eest hoolitsemist.
Nutika lipuaabitsa kodu asub aadressil riigikantselei.ee/et/nutikas-lipuaabits.


13.02.2017

Math duel

Math duel / Math Fight on selle nädala äpp toimuvate “Matetalgute” auks. Math duel´it saab alla laadida android-nutivahendile SIIT ja iOS-nutivahendile SIIT.
Tegemist on kahe-mängija-äpiga, mis sobib muuhulgas suurepäraselt peastarvutamise võistluse korraldamiseks.


06.02.2017

csm_sheeplive_logo_25687f754b

Kuna teisipäeval, 7. veebruaril on rahvusvaheline turvalise interneti päev, siis on sel nädalal soovitav eriti tähelepanelikult vaadata “Pilvelammaste” multifilme, mille kodu on veebilehel www.sheeplive.eu. Eestikeelsete “Lammaste” nägemiseks tuleb leida lehelt Eesti lipuga lammas ja sellele vajutada.
Lõbusat vaatamist ja turvalist internetti!


30.01.2017

10sorme

Möödunud nädalal toimunud võõrkeelenädala kiirkirjutamisvõistluse auks on selle nädala äpiks veebipõhine 10fastfingers.com. Sellel paljukeelsel veebilehel saad treenida ja proovile panna oma trükkimisoskust üle 40nes keeles.
Nobedat näppu!


23.01.2017

Memrise logo

Võõrkeeltenädala äpp on Memrise, mis on leitav veebilehelt www.memrise.com. Memrise on saadavad IOs ja Android operatsioonisüsteemidele ning selle abil saab õppida inglise, jaapani, prantsuse, hispaania, saksa, hiina, korea, itaalia, vene ja hispaania keelt.
Lõbusat keelteõppimist!


16.01.2017

noteflight

Selle nädala äpp on noodigraafikaprogramm Noteflight, mida saab suurepäraselt kasutada muusikaõpetuse tundides nootide kirjutamiseks. Noteflight on veebipõhine ja tema kodu asub aadressil www.noteflight.com. Noteflight´i kasutamiseks tuleb teha e-posti aadressiga konto ja tasuta versioonis on sel kontol võimalik teha kümme lugu.
Lähemalt on noodikirjutamisest juttu inglisekeelsetes juhendvideotes: www.youtube.com/user/NoteflightVideo.
Noteflight´i kõige uuem versioon töötab nii arvutis kui nutivahendis.
Lõbusat noodikirjutamist!


09.01.2017

coggle
Selle aasta esimene äpp on maailma parim veebipõhine mõistekaardikeskkond Coggle.it. Tegemist on veebipõhise ja koostööd võimaldava keskkonnaga, mille kasutamiseks on vajalik Google´i konto olemasolu. Coggle mõistekaardile saab lisada pilti, teksti, linki ja Youtube´i videot.
Vaata mõistekaardi näidet SIIN.


19.12.2016

snapseed

Selle aasta viimane äpp on Snapseed, lihtne ja intuitiivne pilditöötlusäpp, mis võimaldab ühe näpuliigutusega muuta pildi tonaalsust, tervavust, töödelda eraldi varju ja valgust, kohendada perspektiivi, pilti pöörata ja lõigata ning erinevaid filtreid kasutada.  Ehk teisisõnu – Snapseed´iga saab teha nii  tavapärast asjalikku pilditöötlust kui ka end pilte erinevate filtrite abil isikupärastades lõbustada.
Lähemat inglisekeelset juhatust selle äpi kohta leiab Youtube´ist: https://www.youtube.com/channel/UCqTgGRgp5CRHhUJKeRraQgw

Snapseed´i kodu Android- nutivahendile asub SIIN ja IOs-nutivahendile SIIN.


12.12.2016

baiboard

BaiBoard HD on ühistööäpp IPadile ja selle kodu asub veebiaadressil www.baiboard.com. Videojuhendi selle äpi kasutamisest on teinud Ingrid Maadvere: www.youtube.com/watch?v=S6d_i9yNkYg.


5. 11.2016

logo

Programmeerimisnädala “Hour of code/Kooditund” äpiks on veebipõhine programmeerimismäng Minecraft´i tegelastega.
Mängu leiab teiste programmeerimismängude seast veebiaadressil www.nutilabor.ee/mangud. Mängida saab seda nii arvutis kui nutivahendis ning vajalik on internetiühenduse olemasolu.
Loe ka virtuaalse Baltikumi ehitamise kohta Minecraftis Kooditunni nädalal: www.nutilabor.ee/noored-minecrafti-sobrad-ehitavad-kooditunni-ajal-virtuaalset-baltikumi/.


28.11.2016

advendiapp

Musical Advent Calendar on jõulukalender, milles maiustuste asemel muusikapalad peidus. Kokku sisaldab see kalender 25 traditsioonilist jõululaulu läbi aegade ja on suurepärane võimalus end jõulu- ja advendimuusika ajalooga kurssi viia.
Äpi android-kodu asub SIIN ja  iOS- kodu SIIN.


21.11.2016

animation

Animation+ on animatsioniäpp, mis võimaldab teha mp4 formaadis multifilmiklippe.
Android-nutivahendile leiab selle äpi SIIT; iOs nutivahendile SIIT.

Äpi lühike videotutvustus leidub SIIN.

 


14.11.2016

dance

Just Dance Now on selle nädala äpp neljapäevase sisespordipäeva tõttu ja selle eesmärk on kindlustada selle omaniku kehaline aktiivsus. Inglisekeelset tutvumisvideot saab vaadata SIIN; põhjalikum juhend äpi seadistamiseks on SIIN.
Äpi kodu nii Adroid- kui iOs nutivahendile asub aadressil justdancenow.com.


7.11.2016

lensoo

Selle nädala äpp Lensoo Create võimaldab teha nutivahendiga esitlusvideot ja selle Lensoo-pilve salvestada. Lensoo veebikodu koos erinevate platvormide nutiäppide ning muu vajalikuga asub aadressil www.lensoo.com.
SIIN asub täpsem juhend Lensoo kasutusvõimaluste kohta, juhendi autoriks Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpetaja Kristi Rahn .


1.11.2016

book-creator-logo-75x75

Selle veerandi esimene äpp on Book Creator, millega saab teha lihtsaid ePub-formaadis e-raamatuid. Book Creatori saab kasutada Android-, Apple– ja Windows-nutivahendil, lisaks Windows-arvutil.
Book Creator´i versioonid neile platvormidele on leitavad aadressilt bookcreator.com.


17.10.2016

appinventor
Rahvusvahelise programmeerimisnädala Code Week auks on nädala äpiks seekord äpiloomise programm App Inventor. Selle veebipõhise töövahendiga saab programmeerida äppe Android-nutivahendile. App Inventori kodu asub aadressil appinventor.mit.edu ja selle kasutamiseks on vajalik Google´i konto olemasolu.

App Inventori põhjalik eestikeelne veebikursus on leitav aadressil www.progetiiger.ee/appinventor.


11.10.2016

logo

Seoses uurimistööde-hoovõtuga on selle nädala äpi asemel Akadeemiake – veebiajakiri noorele uurijale. Akadeemiakese veebikodu asub aadressil akadeemiake.ee.


3.10.2016

doodle-buddy

Doodle Buddy on äpp iOs-nutivahendile (SIIN) ja Windows-nutivahendile (SIIN), mis võimaldab näpuga joonistada ja lihtsal viisil kunsti luua. Seda äppi on hea kasutada näiteks tähtede või sümbolite kirjutama õppimisel. Eriti tore on see, et untsuläinud tähe kustutamiseks piisab nutivahendi raputamiseks.

Android-nutivahendi analoog sellele äpile on Draw & Doodle.


26.09.2016
Loodusainete nädala märksõnaks on “heli” ja äppideks helitugevuse mõõtjad.

ounakas
Apple´i nutivahendile Decibel 10th: Professional Noise Meter, mille veebikodu asub SIINappleheli

sound-meter-app
Android-nutivahendile Sound Meter, mille veebikodu asub SIINgoogleheli


22.09.2016

liikluskasvatus-logo
Liiklusnädala äpiks on veebipõhine LIIKLUSTEST. Sobib kasutamiseks laua- või sülearvutis.


14.09.2016 

runtastic

Selle nädala äpp on sammulugemisrakendus RUNTASTIC, mille kodu kolme eri tüüpi nutivahendile asub siin: 
https://www.runtastic.com/en/apps/me.
Runtastic loeb üle su sammud, läbitud vahemaa ja põletatud kalorid. Runtastic on seotud veebikeskkonnaga ‪runtastic.com‬ ja nõuab seetõttu sisselogimist.


07.09.2016

Pildiotsingu õpiveeb tulemus

Õppeaasta alaku eestimaise õppematerjalide aidaga ehk repositooriumiga, mille nimeks Õpiveeb ja mis asub aadressil www.opiveeb.ee.

 


25.05.2016

glaze

Glaze on tore võimalus muuta foto ühe hoobiga maaliks. Glaze on rakendus Apple-i nutiseadmele ja tema kodu asub SIIN. Käesolevas hariduslike otsarbega äppide reas on Glaze meelelahutusliku iseloomuga ning mõeldud pikaks ja piltiderohkeks suvepuhkuseks ette valmistumiseks.


17.05.2016

ekoolikott

E-koolikott on EV Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt loodud digitaalse õppevara portaal, mis koondab endas olemasolevat alus-, üld- ja kutsehariduse õppevara.
E-koolikoti kodu asub aadressil ekoolikott.ee.
Lähemalt loe e-koolikotist siit.


11.05.2016

pixabay

Pixabay.com on veebis asuv pildialbum, mille peamiseks märksõnaks on “vaba kasutus”. Kõik Pixabay pildid on varustatud litsentsiga Creative Commons CC0. See tähendab, et veebialbumi pilte võib alla laadida, kasutada, muuta ja seejärel uuesti avalikult kasutada, kartmata seejuures autoriõiguse rikkumist. Pildid on saadaval eri suurustes ning hõlpsasti otsitavad/leitavad inglisekeelse märksõnaotsinguga.
Loe lähemalt autoriõiguse kohta: et.wikipedia.org/wiki/Autoriõigus
Loe lähemalt Creative Commons litsentside kohta: et.wikipedia.org/wiki/Creative_Commons. Tähelepanu! Eelmainitud vaba kasutuse litsents ei kehti albumis leiduvate piltide kohta, millel on vesimärk kirjaga “Shutterstock”.


04.05.2016

3dcreationists

3D Creatonist – 3D Modeling on mobiiliäpp 3D mudelite loomiseks. Saadaval Apple´i nutivahendile: siin ja Android-operatsioonisüsteemile siin. Eestikeelne kasutusjuhend veebilehel Koolielu.ee: siin.


27.04.2016

klaver

Selle nädala äpp on pühendatud muusikale ja muusikaõpetusele. Tegemist on virtuaalse klaveriklaviatuuriga. Erinevaid klaveriäppe on palju, siinkohal olgu nimetatud mõned järeleproovitud variandid.
http://virtualpiano.net/ on veebipõhiseks kasutamiseks laua- või sülearvutis.
HTML Piano FULL võimaldab veebipõhist kasutamist igat tüüpi arvutites ja nutivahendeis, lisaks virtuaalsele klaverimängule õpetab kasutajatele selgeks nootide asukohad klaviatuuril. Nagu nimigi ütleb, on võimalik tutvuda kõigi klaviatuuri nootidega ja oktaavidega.
My Piano Android-nutivahendile loodud klaviatuuriäpp, mis võimaldab mängitud pala salvestada. Küsimise peale ütleb igale klahvile vastava noodi nime. Võimaldab mängitud meloodiat helifailiks salvestada.
Virtual Piano + on üks paljudest Apple´i nutiseadmele loodud klaverisimulatsioonidest. Teab noodinimesid ja oskab heli salvestada.


20.04.2016

express

Selle nädala äpp on suurepärane juhatus arvutikunsti põhitõde juurde. Lihtne, loogiline ja intuitiivne SketchBook Express võimaldab joonistamist erinevate joonetüüpidega, kihtide lisamist ja muid pilditöötluse nippe.
Android-nutivahendile on see joonistamisäpp leitav siit ja Apple-i seadmele siit.


13.04.2016

kodugamelab

Soovitajad Roland Sakk ja Uku Paavo Kolk 4.b.
Kodu Game Lab on visuaalse programmeerimise keel, mida saab tasuta installida Windows-arvutisse aadressilt www.kodugamelab.com. Kodu arendab matemaatilist ja loogilist mõtlemist ning seda kasutatakse PC ja XBoxi mängude programmeerimiseks. Üksikasjalik Kodu kasutamise juhend asub siin:progekodu.weebly.com.


06.04.2016

padlet

Selle nädala äpp on maailma parim veebipõhine ühistöövahend Padlet. Padlet võimaldab luua veebitahvleid, millele saab lisada teksti, pilte, linke ja muudki. Padleti kodu asub aadressil padlet.com ning seda saab kasutada ka Androidi jaApple´i nutiseadmel. Padleti juhend on leitav veebilehelt koolielu.ee.


30.03.2016

quizizz

QUIZZIZZ on veebipõhise testi tegemise vahend, mida saab edukalt kasutada nii arvuti kui nutivahendiga. Quizizz on oma olemuselt midagi Kahoot´i ja Socrative vahepealset, võimaldades teostada valikvastustega teste nii reaalajas kui kodutööde režiimis. Quizizz asub veebilehel quizizz.com. Juhendi leiab veebilehelt koolielu.ee


16.03.2016

rahvakalender

Rahvakalender on pühendatud emakeelepäevale. Leitav nii Google Play poest:SIIN kui ka Apple´i veebipoest SIIN.


09.03.2016

musikmakerjam

Soovitaja: Ander-Joosep Kose 3.b
Music Maker Jam võimaldab lihtsal viisil muusikat luua ja seda helifailiks salvestada. Selle äpi kodu asub aadressil www.music-maker.com.
Saadaval Androidile SIIN ja Apple´i nutivahendile SIIN. Saab installida ka Windows-arvutisse. Videojuhend.


02.03.2016

pixlr

Pixlr on multiplatvormne pilditöötlusprogramm, mida saab kasutada nii allalaadituna kui veebipõhiselt. Seda suurepärast programmi on pilditöötluseks veebis võimalik kasutada nii kontopõhiselt kui ilma kontota. Pixlr´i kodu on veebiaadressil pixlr.com. Pixlr on saadaval ka IPadile: SIIN ja Android-seadmeleSIIN. Kasutusjuhend ja üksikasjalik tutvustus leiduvad veebilehel Koolielu.ee:koolielu.ee/tools/read/400769.


17.02.2016

koolielu

Nädala äpi asemel on seekord artikkel veebilehelt koolielu.ee: Kaitse veebikontot nagu oma kodu.


10.02.2016

images

Weebly on lihtsaim viis teha kiiresti valmis veebileht, blogi või digitaalne arengumapp. Kasutamiseks on vajalik luua konto. Weebly on saadaval töölauavariandina www.weebly.com, Androidi seadmele ja Apple´i seadmele.
Weebly videojuhendeid saab näha: juhendweebly.weebly.com.
Näidis: nutikasneti.weebly.com


03.02.2016

Nädala äpikogu aitab valmistuda Laagri Kooli netiturvalisuse teemaliseks konkursiks, mille tähtaeg on 29. veebruaril.
Täispika nimekirja äppidest leiad SIIT ja SIIT .
Inspiratsiooni ammuta: www.targaltinternetis.ee.


27.01.2016

duolingo

Võõrkeelenädala äpp Duolingo on mõeldud saksa, prantsuse, hispaania, itaalia, portugali, iiri, hollandi, taani, rootsi ja inglise keele õppimiseks. Lähemalt saab Duolingo kohta lugeda www.duolingo.com.
Saadaval Apple´i seadmele SIIN;
Androidi seadmele SIIN;
Windows´ seadmele SIIN.


20.02.2016

o365

Office 365 on Google Drive´i ja selle lisarakenduste analoog, kontopõhine veebitarkvarapakett (MS Word, PowerPoint ja Excel), mille suurimaks plussiks on ühistöö võimalikkus. Lisaks veebis töötamisele on Office´i kontoritarkvara võimalik ka arvutisse laadida ning teha tööd ilma võrguühenduseta. Seega on tegemist kaks-ühes variandiga, mis võimaldab hõlpsasti vahetada üht töötamisviisi teisega. Office 365 kasutamiseks vajad Microsoft´i kontot (Tähelepanu! Ei ole vanusepiirangut!), mille leiad aadressillogin.microsoftonline.com.
Office 365 on alla laaditav ka Apple´i, Androidi ja muidugi Windows´i nutivahendile. Lähemalt vaata SIIT.
Loe Office 365 kasutusjuhendit.


13.01.2016

headuutaastat

See tantsiv päkapikk on tehtud veebikeskkonnas Gifcreator.me, mis töötab nii arvutis kui tahvelarvutis. Windows-nutiseadme kasutajale on samaks otstarbeks loodud rakendus Album Animator, mille leiad SIIT. Android-nutiseadmele sobib Gif Creator, mis asub SIIN.


16.12.2015

elfyourself

Elf Yourself on mõeldud jõulumeeleolu loomiseks ja säilitamiseks ning midagi tõsist siit loota ei maksa. elfyourselfPõhimõtteliselt on tegemist võimalusega muuta iseend, oma sõprus- ja perekonda jõulutegelasteks ning kogu seltskond kuuse alla rokkima seada. Kuigi näiliselt on tegemist vaid meelelahutusega, on siiski olemas tugev seos kehalise kasvatuse õppeainega. Kui vajutad SIIA, on sul võimalik saada aimu äpi kasutusvõimalustest ja ühtlasi lihvida inglise keele oskust. Elf Yourself on saadaval Androidile, Apple´i seadmele ja töölauavariandina.


9.12.2015

ode

Nädala äpiks on seekord rahvusvahelise programmeerimisnädala raames toimuv kampaaniaüritus Koodi Tund / Hour of Code.

Lähemalt saab Koodi Tunni kohta lugeda:
www.nutilabor.ee/kooditund
www.facebook.com/kooditund
code.org
www.khanacademy.org/hourofcode
Osale kindlasti!


2.12.2015

marco

“Jookse, Marco“ õpetab lihtsal viisil programmeerima. Androidi nutivahendile leiad selle mängu SIIT, Apple´i vahendile SIIT, arvutil mängimiseks SIIT.


25.11.2015

code

Seekordne nädala äpp on Code Studio veebilehelt pärinev programmeerimispõhist mõtlemist arendav mäng Angry Birds – mängust tuttavate tegelastega, mis on saadaval töölauavariandina. Code Studio ja selle mängud valmistavad ette lähenevat programeerimist propageerivat perioodi Kooditund / Hour of Code, mis leiab aset 7. – 13. detsembril 2015.


18.11.2015

gd

Google Drive on mugav võimalus hoida oma digitaalset varandust – fotosid, videosid, tekstifaile ja muud – veebis ehk pilves. See suurepärane pilveteenus võimaldab suuremahuliste failide jagamist, otse kaustas vaatamist ja ühest formaadist teiste eksportimist.
Google Drive on saadaval Windows´ telefonile, Android nutivahendile, iOS nutivahendile ja muidugi töölauavariandina. GD kasutamine nõuab Google´i konto olemasolu.


11.11.2015

icon175x175

Nädala äpp on Quizlet,
saadaval Androidile, iOS-ile ja töölaua-variandina.
Quizlet on mõeldud sõnade ja mõistete õppimiseks ja selle kasutamine eeldab konto loomist. Kasutusjuhendit saab lugeda SIIT


28.10.2015

ergon

Nippe arvuti taga terveks jäämiseks.
Videofilm arvutiergonoomikast
Lugege edasi …


14.10.2015

scratch

Üle-Euroopalise programmeerimisnädala Code Week auks on selle nädala äpp Scratch. See on saadaval allalaadimiseks Androidile, iOS´ile, Mac-, Windows- ja Linux- operatsioonisüsteemidele ning veebis.

Scratch´i eestikeelne juhendmaterjal on loetav SIIN.


7.10.2015

symbaloo

Selle nädala äpp on lingikogu Symbaloo, mis võimaldab vajalike veebiaadresside nimekirjad hõlpsasti hallatavaks muuta. Symbalood saab kasutada nii Android, Apple ja Windows seadmele.


30.09.2015

noot

Music composition

on noodikirjutamise äpp, mis võimaldab noodikirja panna ühe- ja mitmehäälset muusikat. Valida on 128 erineva pilli tämbrite vahel. Valmis noodi saab salvestada nii helifailiks kui noodipildiks.
Äpp on tasuta ja saadaval Android-nutivahendile siinKasutusjuhend asub siin.
Analoog Apple´i seadmele asub siin.


23.09.2015

google_keep

Google Keep
Tegemist on tegevusnimekirja (to-do list) äpiga, mida saad kasutada paralleelselt nii arvutis kui nutiseadmes. Äpp on kättesaadav nii WindowsAndroid kui IOS nutiseadmele. Piiravaks asjaoluks – nagu nii mõnegi teise Google´i toote puhul – on Google´i konto olemasolu nõue. Vaata ka tutvustavat videot.


16.09.2015

google_calendar

Google Calendar – kasutajasõbralik tasuta kalender internetis.


09.09.2015

stuudium

Stuudium

Stuudiumi e-kooli rakenduses näed hindeid, kodutöösid ja suhtluse sõnumeid.

 


20.05.2015

liiklustest

Liiklustest

Selle nädalane äpp suunab meelde tuletama liiklusreegleid ning on sobilik Android rakendusele. Liiklustest on liiklusteooria küsimuste kogumik, kus on võimalik harjutada ja testida oma teadmisi. Testide lahendamisel saab valida harjutamise ja eksami vahel.
Rakendus on hea abivahend eesolevaks ARKi või Autokooli eksami harjutamiseks või lihtsalt oma liiklusalaste teadmiste proovile panemiseks.
Rakenduse leiab siit.


13.05.2015

running-app-logo

Läki õue!
Kevad on paras aeg, et minna koos lastega õue. Oleme aasta jooksul soovitanud mitmeid toredaid rakendusi looduse tundma õppimiseks. Kui putukad-mutukad huvi ei paku minge lihtsalt koos liikuma, kui laps ei raatsi nutiseadmest loobuda, siis võtke nutiseade kaasa! Laadige sellesse mõni treeningrakendus. Korraldage perekondlikke võistlusi, kes on tublim liikuja? Laps või vanem? Kui teie nutiseadmes pole veel ühtegi sarnast äppi, siis aitab teid RunKeeper. RunKeeper on nn taskutreener, mis sobib teid innustama nii Android kui ka IOS seadmesse. Rakenduse leiab: http://runkeeper.com


06.05.2015

KidED

KidED
Kuidas segada tõhusalt lastel nutiseadmes mängimist 🙂
Eestis loodud Androidi-rakendus KidED püüab lapsi harida, et nad lihtsalt kogu aeg ei mängiks, kui nutiseadme kätte saavad. Kui KidED aktiveerida, hakkab see valitud aja järel nutiseadmekasutajale küsimuse esitama. Esmane valik ülesandeid on tasuta, neid saab äpisiseselt ka juurde osta. Rakendust saab mitmel moel seadistada. Valida saab küsimuste vahelise aja pikkuse, raskusastme, korraga ilmuva küsimuste hulga ning ka seda, kuidas nutiseade valesti vastamise korral käituma peab.


29.04.2015

Kuidas teha QR koode?
QR -koodid muudavad info jagamise lihtsamaks. Miks mitte kasutada neid ka kodus. Looge internetikasutamisereeglitest QR kood või looge QR koodidega põnev mäng või nuputamisülesandeid lastele. Kuidas teha QR koodi? Selleks on vaja internetiühendusega arvutit ning valid välja koodi tegemiseks sobiv keskkond. Keskkondi on palju, et otsimise peale mitte aega raisata soovitame katsetada ühte alljärgnevatest keskkondadest.
QR code generatorhttp://keremerkan.net/qr-code-and-2d-code-generator/Keskkond ei vaja kasutajaks registreerimist. Koodi saab kätte png, pdf, tiff, svg või eps formaadis.
Kui on mahti vaeva näha kasutajakonto loomiseks, siis tasub proovida keskkonda BeQRious.http://app.beqrious.com/
Tore on see, et on võimalik luua erinevaid kaustu, kuhu koodid paigutada. Koode saab luua linkidest, tekstist, telefoninumbrist ja isegi pildist. Koodi luues saab valida, mis värvi on kood ja mis kujuga muster. Ka allalaadimisel on failitüüpide arv rikkalik (gif, jpg, png, pdf, svg, ps) ning saab eraldi valida faili suurust.


22.04.2015

KUIDAS AIDATA oma last või noorukit ülemäärase arvutikasutamise korral?
Arvuti ja internet on vahendid, mille kaudu me tänapäeval tõhustame oma suhtlemist, õppimist, töötamist ning ka võimalus laialdaselt meeldivaid emotsioone ja meeleahutust kogeda. Loe edasi siit…

 

 

 

 


15.04.2015

taskutark

Taskutark
Rakendusest leiad rohkelt õppematerjale kõikidest põhi- ja keskkooli ainetest, mis vastavad riiklikele õppekavadele.


08.04.2015

Praegused lapsed saavad digiseadmetega tuttavaks üha varem, samas kui suurem osa lapsevanematest on arvutiga tutvust teinud alles täiskasvanu eas või pisut varem.

7 asja mida lapsevanemana teha, et kaitsta oma last internetis peituvate ohtude eest


25.03.2015
geogebra
Geogebra on vabavaraline dünaamilise geomeetria programm, mis on loodud geomeetria, algebra, statistika ja matemaatilise analüüsi õpetamise ja õppimise hõlbustamiseks.
GeoGebra sobib kasutamiseks algklassidest kuni kõrgkoolini. Programmi eestikeelse versiooni saab alla laadida veebilehelt www.geogebra.org . Lisaks on olemas versioonid mobiiliseadmetele (Android, iOS, Windows Phone) ja veebisirvijale Chrome.


11.03.2015

linnud

TALVINE AIALINNUAABITS
Sel nädalal jätkame looduse lainel. Viimane aeg on teha tutvust lindudega, kes käivad linnusöögimajas külas. Talvine aialinnuaabits aitab nendega tutvust teha. Rakendus on valminud koostöös Eesti Ornitoloogiaühingu, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja Eestimaa Looduse Fondi ning Walk&Learn OÜ-ga ning on nutitelefonile mõeldud lindude määramise rakendus. Sisaldab: tavalisemate aialindude joonistused, lühikesed tutvustused ja laulud (laule saab kuulata telefonis, kahjuks iPadi tahvelarvutis häälte kuulamine ei tööta).http://www.mineavasta.ee/linnud.html


04.03.2015

Kalamang

Kalamäng
Tänane rakendus on loodusainete valdkonnast ja tutvustab Eesti vetes elavaid kalu. Sobib Androidile ja iPadile. Pane oma teadmised proovile, kas ja kuidas tunned Eesti vetes elavaid kalu. Lähemalt vaata siit.


25.02.2015

timestabletrainer

Times Table Trainer
Täna soovitame rakendust, mida on hea kasutada korrutustabeli õppimisel ja kinnistamisel. Rakendus on sobilik iPadile, mis kasutab  iOS 4.3 või uuemat versiooni.  Rakendus võimaldab valida õige vastuse valikust või ise mõelda. Samuti on võimalik valida ülesannetele sobilik raskusaste ja harjutada korrutustabelit kiiruse peale või vaikselt ja rahulikult omas tempos ülesandeid lahendada.


18.02.2015

QR Code Readerneoreader

Selle nädala äpp on QR-koodi lugeja. Pakume välja kaks erinevat rakendust – NeoReader ja QR Code Reader. Mõlemad on tasuta rakendused ning töökindlad ja kiired.  Lisaks mitmesugustele mängudele  jm vidinatele võiks nutiseadmest leida ka ühe koodilugeja. 


04.02.2015

lasteabi

Lasteabi
Selle nädala rakenuduseks on lastebi nutirakendus, mis on mõeldud nii väikestele kui suurtele, kellel on soovi suhelda lihtsalt ja mugavalt lasteabi nõustajaga läbi interneti. Nõustajad annavad nõuannet, jagavad tarvidusel informatsiooni ning tagavad vajadusel info edastamise vastava spetsialistini. Kirjutada või helistada saab meile ööpäevaringselt ja tasuta. Lasteabirakenduses leiab ka erinevat infot, vastused üldlevinud küsimustele ning vaadata saab ka erinevaid videoid ning multikaid. Rakendus olemas nii Androidile kui ka IOS nutiseadmetele.


28.01.2015

wunderlist

Selle nädala rakendus oli 2014. aasta IOS kasutajate üks lemmikrakendus ning samuti leiab selle Androidi kasutajate Top 10.  Lihtne rakendus, mis töötab tõhusalt kõigis sinu seadmetes ning mille abil on hea luua nimekirju tegevustest ja asjadest, mid on vaja meeles pidada. Kõikidele loodud meelespeadele pääseb ligi nii nutiseadmetest kui ka veebist . Wunderlistis on lihtne luua erinevaid kategooriaid nt. tööasjad, poenimekiri, kodused tööd jpm, Igale tegevusele on võimalik lisada tähtaegu ning meeldetuletusi. Valminud nimekirju on hea jagada sõpradega, töökaaslastega või perekonna liikmetega, kes peavad sinu tegemistega kursis olema.  Kõik käesoleva päeva tähtajaga tegemised koondab rakendus automaatselt ühte nimekirja, nii ei pea sa kõiki loodud kategooriaid eraldi läbi vaatama, et teada saada, mida sa pead kindlasti täna tegema.


21.01.2015

penguin

Arvutamiseks 20 piires: PenguinMath. Võistluslik arvutamismäng, kus saab muuta raskustaset (arvutamine 5 piires või 10 piires või …). Saab valida tehted – korrutamine, jagamine, liitmine või lahutamine.


14.01.2015

kes_k2is

Lumele jääb palju jägi ning metsas matkates oleks tore teada, kes need jäljed lumele on jätnud. Vastust aitavad leida jäljeraamatud, aga neid pole alati metsas kaasas. Kui aga kaasas on nutitelefon, millesse installitud Keskkonnateabe Keskuse poolt koostatud ja välja antud “Ulukite jäljevihiku” alusel Tartu Ülikoolis valminud nutitelefoni rakendus “Kes käis?”, siis saab levinuimate jäljeridade omaniku kindlaks teha vaid telefoni abiga. Rakendus sobib Apple´i nutiseadmetele (iPhone, iPod Touch ja iPad) ning Androidiga töötavatele seadmetele. “Kes käis?” on leitav AppStore’st:  http://itunes.apple.com/ee/app/kes-kais/id492565774?mt=8. Android-süsteemiga seadmetele on see saadaval Android Market’is aadressil: https://market.android.com/search?q=Kes+käis&c=apps.
Ulukite jäljevihik on raamatuna PDF-formaadis alla laetav aadressilt
http://www.keskkonnainfo.ee/failid/Ulukite_jaljevihik_2011.pdf ja seda võib lugeda nii arvutis, tahvlis kui e-lugeris või omale välja trükkida.


07.01.2014

pianodx

Selle nädala äpp on muusika lembelistele. Piano DX on IOS seadmetele mõeldud klaveri mängimise ja õppimise rakendus. Kui mängida ei oska, siis aitab Piano DX. Tasuta rakenduses on valikus neli laulu, mida programm õpetab. Õppimiseks kuvatakse ekraani ülemises servas  õige noot ja õige klahv, millele vajutada muudab värvi.


10.12.2014

sketchbook

Kellele meeldiks joonistada aga sooviks seda proovida teha nutiseadmete abil proovige SketchBook rakendust. Rakendus töötab nii nutiseadmes kui ka tavaarvutis. Tasuta versioonis saab joonistada kindla suurusega lõuendile ning valikus on 10 erinevat joonistamisvahendit ning palju erinevaid värve. Kui loovus on valla ja olemasolevast jääb väheks, siis SketchBook pakub võimalust kasutajaks registreeruda (tasuta) või suisa tasuline versioon osta, mis annab veelgi rohkem võimalusi. Head katsetamist!


3.12.2014

piccollage

Pic Collage on vahva rakendus, mille abil saab fotodest, piltidest kujundada toredaid kollaaže. Lihtne võimalus kujundada sünnipäevakutseid, plakateid või kuulutusi. Üllata oma sõpru isetehtud e-kaardiga. Rakendus on sobilik nii IOS kui ka Android tahvelarvutitele ja nutitelefonidele.


26.11.2014

cargobot

Cargo-Bot on vahva iPad tahvelarvuti rakendus, mis arendab loogilist mõtlemist, püsivust, põhjus-tagajärg seoste leidmist. Cargo-Bot on loodud, et tutvustada programmeerimise põhimõtteid ja neid mänguliselt harjutada. Mängus tuleb robotkäele teha selgeks, kuidas paigutada värvilised kastid uude kohta, nii nagu ülesandes näidatud on. Selleks on mängijal kasutada teatud hulk erinevaid käsklusi, mida erinevalt kombineerides tuleb saavutada ette antud eesmärk. Mäng Cargo-Bot on sobilik igas vanuses koolijütsile, samuti tema vanematele ja vanavanematele -korralda või perekondlik võistlus. Head katsetamist!