Nädala äpp


Mis tund mul nüüd tulebki? Aga homme? Mida sööklas pakutakse? Kui tundub, et kodulehel surfamine on tülikas ja telefoniekraanilt ei näe hästi, siis Laagri Kooli tunniplaani saad nüüd ka äpist vaadata, Edupage nimelise rakenduse abil. Kõigepealt tõmba äpp alla (AndroidileiOS-ile) ja installi, seejärel loe sealt, kuidas seda kasutada.


 

Street Lens näitab läbi kaamerapildi selles suunas jäävaid olulisi objekte: bensiinijaamu, poode, majutusasutusi, bussipeatusi, politsei, arstiabi ja päästjate asukohti. Kui ei oska suunda määrata ning kaarti ümbrusega kokku viia, aitab liitreaalsus puust ja punaseks teha, kus suunas peab minema, sest ekraan on nagu läbipaistev taust suuna juhatamiseks.

Google Mapsi andmetel põhinev keskkond näitab ka kasutajate jäetud kommentaare ning kohale saab navigeerida Google Mapsi abiga.

Tutvustus, juhend ja hankimine.

 

29.05.2017

Mis võiks sobida suvevaheaja sissejuhatuseks paremini kui näpuvurri äpp? Selle ülipopulaarse mänguasja simulatsioon Fidget Hand Spinner on saadaval Google Play ja ITunes äpipoodidest.

22.05.2017

123apps koondab endas mitmeid erinevaid lihtsaid veebipõhiseid tööriistu, mis võimaldavad kiiret, ilma sisselogimiseta kasutamist. Näitena olgu ära toodud helifaili lõikamise ja konvertimise võimalus, filmifaili lõikamise ja konvertimise võimalus, helisalvestusäpp ja pdf-faili konvertimise võimalus.
123apps asub aadressil 123apps.com.

 

15.05.2017

Iva on Eesti Looduseuurijate Seltsi äpp. Tegemist on veebis oleva loodusvaatluste andmebaasi nutirakendusega, mille kaudu saab igaüks oma Eestis tehtud loodusvaatlusi nutitelefonis või tahvelarvutis registreerida. Lisa loe: iva.eelis.ee.
Äpi saab Android-, IOs- ja Windows-nutivahendile alla laadida SIIT.

 

08.05.2017

Kuna kevad vist ikkagi tuleb ja kõik linnud ei ole lõunamaale tagasi lennanud, siis kulub kindlasti marjaks ära äpp, mis aitab neid kangelasi kindlaks teha. Nutikas “Eesti linnud” võimaldab algajal linnuhuvilisel looduses kohatud linnuliiki tuvastada silma hakanud tunnuste, näiteks suuruse, noka kuju, värvuse, elupaiga vm järgi. Määraja sisaldab 267 linnuliiki ehk kõik Eestis regulaarselt pesitsevad, talvitavad ja läbirändavad linnud ning ka mõned haruldused. Iga liigi kohta on määrajas kirjeldus, pildid, helisalvestis, levikukaart jm.

Eesti linnud on saadaval nii Androidile kui iOs seadmele.

 

01.05.2017

Selle nädala äpp on Clara.io, 3D joonistamise ja animeerimise programm. Clara.io on veebi- ja kontopõhine ning mõeldud kasutamiseks alates 13ndast eluaastast.

Clara.io kasutamise inglisekeelseid juhendvideosid leidub hulgaliselt SIIN.

 

24.04.2017

Logaster

Logaster on veebipõhine äpp ja sellega saab luua tekstipõhiseid logosid. Logaster’i kasutamine nõuab Google’i konto olemasolu ja selle kodu asub Chrome’i veebipoes SIIN.
Vaata ka Youtube’i juhendvideot: https://www.youtube.com/watch?v=UHQy13X9jlQ.

 

17.04.2017

Allalaaditud fail

Soundation.com on veebipõhine helitöötluskeskkond, mille kasutamine eeldab konto olemasolu. Soundation võimaldab helifailide kokkumiksimist ja muud sorti loomingulist helitöötlust. Juhendeid Soundation’i kasutamiseks leiab siit: www.youtube.com/user/SoundationStudio.

 

10.04.2017

175x175bb

EV 100 äpp on selle nädala äpiks seoses Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva tähistamise alustamisega. Rohkem infot äpi ja selle allalaadimise kohta leiab SIIT.

 

03.04.2017

Mendeley

Mendeley on viitehaldustarkvara, pühendatud Laagri Kooli uurimistöödele ja õpilaskonverentsile. Mendeley võimaldab:

  • luua endale viidete kogu, mida on lihtne organiseerida ja hallata
  • lugeda, annoteerida ning varustada märkmete ja kommentaaridega oma viidetele lisatud PDF-faile
  • lihtsalt ja kiiresti lisada tekstisieseid viiteid kirjutamise ajal ning koostada ühe hiireklikiga viidatud allikate loetelu
  • suhelda teiste teadlastega oma uurimisvaldkonnas, luua oma uurimisrühm või ühineda teiste uurimisrühmadega.
    (allikas: https://library.emu.ee/est/infoallikad/viitehaldustarkvarad/?)Mendeley asub: www.mendeley.com

 

27-03.2017

pottery

Pottery on pühendatud Laagri Kooli keraamikakojale. Pottery on simulatsioonrakendus, mis annab aimu potikedra töötamise põhimõttest. Abiks on siinjuures Youtube juhendvideo.
Pottery saab mobiiliseadmesse laadida: Android-nutivahendile SIIT ja iOS nutivahendile SIIT.

 

13.03.2017

Allalaaditud fail

Emakeelepäeva auks on nädala äpiks Eesti Instituudi kodulehel pesitsevate eesti keele õppematerjalide ja õppekeskkondade kogu: ekkm.estinst.ee/sisu/internetipohised-materjalid.

 

06.07.2017

Blue-bot

Selle nädala äpp on pühendatud robotite kasutuselevõtu algusele Laagri Kooli ainetundides 2017. aasta esimestel kuudel. Blue-Bot-äpp on samanimelise roboti sugulane ning võimaldab omavahel siduda ainetunde ja robootikat.

IOs-Blue-Bot’i saab nutivahendisse laadida SIIT.

Android-Blue-Bot’i saab nutivahendisse laadida SIIT.

 

 

27.02.2017

emaze-logo200-200

Emaze on esitluse koostamise vahend ja sobib suurepäraselt Laagri Kooli uurimistöö lõpetamise nädala äpiks. Emaze võimaldab teha efektseid animeeritud veebipõhiseid esitlusi ja selle äpi kodu asub aadressil www.emaze.com. Emaze on saadaval ka android-nutivahendile SIIN.

 

20.02.2017
Lipuaabits

Nutikas lipuaabits on pühendatud meie kodumaa sünnipäevale. Lipuaabits tutvustab Eesti lipu kasutamise korda, loetleb üldised lipupäevad, selgitab nende sisu ning õpetab lipu eest hoolitsemist.
Nutika lipuaabitsa kodu asub aadressil riigikantselei.ee/et/nutikas-lipuaabits.

 

13.02.2017

Math duel

Math duel / Math Fight on selle nädala äpp toimuvate “Matetalgute” auks. Math duel´it saab alla laadida android-nutivahendile SIIT ja iOS-nutivahendile SIIT.
Tegemist on kahe-mängija-äpiga, mis sobib muuhulgas suurepäraselt peastarvutamise võistluse korraldamiseks.

 

06.02.2017

csm_sheeplive_logo_25687f754b

Kuna teisipäeval, 7. veebruaril on rahvusvaheline turvalise interneti päev, siis on sel nädalal soovitav eriti tähelepanelikult vaadata “Pilvelammaste” multifilme, mille kodu on veebilehel www.sheeplive.eu. Eestikeelsete “Lammaste” nägemiseks tuleb leida lehelt Eesti lipuga lammas ja sellele vajutada.
Lõbusat vaatamist ja turvalist internetti!

 

30.01.2017

10sorme

Möödunud nädalal toimunud võõrkeelenädala kiirkirjutamisvõistluse auks on selle nädala äpiks veebipõhine 10fastfingers.com. Sellel paljukeelsel veebilehel saad treenida ja proovile panna oma trükkimisoskust üle 40nes keeles.
Nobedat näppu!

23.01.2017

Memrise logo

Võõrkeeltenädala äpp on Memrise, mis on leitav veebilehelt www.memrise.com. Memrise on saadavad IOs ja Android operatsioonisüsteemidele ning selle abil saab õppida inglise, jaapani, prantsuse, hispaania, saksa, hiina, korea, itaalia, vene ja hispaania keelt.
Lõbusat keelteõppimist!

 

16.01.2017

noteflight

Selle nädala äpp on noodigraafikaprogramm Noteflight, mida saab suurepäraselt kasutada muusikaõpetuse tundides nootide kirjutamiseks. Noteflight on veebipõhine ja tema kodu asub aadressil www.noteflight.com. Noteflight´i kasutamiseks tuleb teha e-posti aadressiga konto ja tasuta versioonis on sel kontol võimalik teha kümme lugu.
Lähemalt on noodikirjutamisest juttu inglisekeelsetes juhendvideotes: www.youtube.com/user/NoteflightVideo.
Noteflight´i kõige uuem versioon töötab nii arvutis kui nutivahendis.
Lõbusat noodikirjutamist!

09.01.2017

coggle
Selle aasta esimene äpp on maailma parim veebipõhine mõistekaardikeskkond Coggle.it. Tegemist on veebipõhise ja koostööd võimaldava keskkonnaga, mille kasutamiseks on vajalik Google´i konto olemasolu. Coggle mõistekaardile saab lisada pilti, teksti, linki ja Youtube´i videot.
Vaata mõistekaardi näidet SIIN.

19.12.2016

snapseed

Selle aasta viimane äpp on Snapseed, lihtne ja intuitiivne pilditöötlusäpp, mis võimaldab ühe näpuliigutusega muuta pildi tonaalsust, tervavust, töödelda eraldi varju ja valgust, kohendada perspektiivi, pilti pöörata ja lõigata ning erinevaid filtreid kasutada.  Ehk teisisõnu – Snapseed´iga saab teha nii  tavapärast asjalikku pilditöötlust kui ka end pilte erinevate filtrite abil isikupärastades lõbustada.
Lähemat inglisekeelset juhatust selle äpi kohta leiab Youtube´ist: https://www.youtube.com/channel/UCqTgGRgp5CRHhUJKeRraQgw

Snapseed´i kodu Android- nutivahendile asub SIIN ja IOs-nutivahendile SIIN.

 

12.12.2016

baiboard

BaiBoard HD on ühistööäpp IPadile ja selle kodu asub veebiaadressil www.baiboard.com. Videojuhendi selle äpi kasutamisest on teinud Ingrid Maadvere: www.youtube.com/watch?v=S6d_i9yNkYg.

5. 11.2016

logo

Programmeerimisnädala “Hour of code/Kooditund” äpiks on veebipõhine programmeerimismäng Minecraft´i tegelastega.
Mängu leiab teiste programmeerimismängude seast veebiaadressil www.nutilabor.ee/mangud. Mängida saab seda nii arvutis kui nutivahendis ning vajalik on internetiühenduse olemasolu.
Loe ka virtuaalse Baltikumi ehitamise kohta Minecraftis Kooditunni nädalal: www.nutilabor.ee/noored-minecrafti-sobrad-ehitavad-kooditunni-ajal-virtuaalset-baltikumi/.

28.11.2016

advendiapp

Musical Advent Calendar on jõulukalender, milles maiustuste asemel muusikapalad peidus. Kokku sisaldab see kalender 25 traditsioonilist jõululaulu läbi aegade ja on suurepärane võimalus end jõulu- ja advendimuusika ajalooga kurssi viia.
Äpi android-kodu asub SIIN ja  iOS- kodu SIIN.

21.11.2016

animation

Animation+ on animatsioniäpp, mis võimaldab teha mp4 formaadis multifilmiklippe.
Android-nutivahendile leiab selle äpi SIIT; iOs nutivahendile SIIT.

Äpi lühike videotutvustus leidub SIIN.

 

14.11.2016

dance

Just Dance Now on selle nädala äpp neljapäevase sisespordipäeva tõttu ja selle eesmärk on kindlustada selle omaniku kehaline aktiivsus. Inglisekeelset tutvumisvideot saab vaadata SIIN; põhjalikum juhend äpi seadistamiseks on SIIN.
Äpi kodu nii Adroid- kui iOs nutivahendile asub aadressil justdancenow.com.

7.11.2016

lensoo

Selle nädala äpp Lensoo Create võimaldab teha nutivahendiga esitlusvideot ja selle Lensoo-pilve salvestada. Lensoo veebikodu koos erinevate platvormide nutiäppide ning muu vajalikuga asub aadressil www.lensoo.com.
SIIN asub täpsem juhend Lensoo kasutusvõimaluste kohta, juhendi autoriks Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpetaja Kristi Rahn .

1.11.2016

book-creator-logo-75x75

Selle veerandi esimene äpp on Book Creator, millega saab teha lihtsaid ePub-formaadis e-raamatuid. Book Creatori saab kasutada Android-, Apple– ja Windows-nutivahendil, lisaks Windows-arvutil.
Book Creator´i versioonid neile platvormidele on leitavad aadressilt bookcreator.com.

17.10.2016

appinventor
Rahvusvahelise programmeerimisnädala Code Week auks on nädala äpiks seekord äpiloomise programm App Inventor. Selle veebipõhise töövahendiga saab programmeerida äppe Android-nutivahendile. App Inventori kodu asub aadressil appinventor.mit.edu ja selle kasutamiseks on vajalik Google´i konto olemasolu.

App Inventori põhjalik eestikeelne veebikursus on leitav aadressil www.progetiiger.ee/appinventor.

11.10.2016

logo

Seoses uurimistööde-hoovõtuga on selle nädala äpi asemel Akadeemiake – veebiajakiri noorele uurijale. Akadeemiakese veebikodu asub aadressil akadeemiake.ee.

 

3.10.2016

doodle-buddy

Doodle Buddy on äpp iOs-nutivahendile (SIIN) ja Windows-nutivahendile (SIIN), mis võimaldab näpuga joonistada ja lihtsal viisil kunsti luua. Seda äppi on hea kasutada näiteks tähtede või sümbolite kirjutama õppimisel. Eriti tore on see, et untsuläinud tähe kustutamiseks piisab nutivahendi raputamiseks.

Android-nutivahendi analoog sellele äpile on Draw & Doodle.

 

26.09.2016
Loodusainete nädala märksõnaks on “heli” ja äppideks helitugevuse mõõtjad.

ounakas
Apple´i nutivahendile Decibel 10th: Professional Noise Meter, mille veebikodu asub SIINappleheli

sound-meter-app
Android-nutivahendile Sound Meter, mille veebikodu asub SIINgoogleheli

22.09.2016

liikluskasvatus-logo
Liiklusnädala äpiks on veebipõhine LIIKLUSTEST. Sobib kasutamiseks laua- või sülearvutis.

14.09.2016 

runtasticSelle nädala äpp on sammulugemisrakendus RUNTASTIC, mille kodu kolme eri tüüpi nutivahendile asub siin: 
https://www.runtastic.com/en/apps/me.
Runtastic loeb üle su sammud, läbitud vahemaa ja põletatud kalorid. Runtastic on seotud veebikeskkonnaga ‪runtastic.com‬ ja nõuab seetõttu sisselogimist.

 

07.09.2016

Pildiotsingu õpiveeb tulemusÕppeaasta alaku eestimaise õppematerjalide aidaga ehk repositooriumiga, mille nimeks Õpiveeb ja mis asub aadressil www.opiveeb.ee.

 

 

25.05.2016

glaze

Glaze on tore võimalus muuta foto ühe hoobiga maaliks. Glaze on rakendus Apple-i nutiseadmele ja tema kodu asub SIIN. Käesolevas hariduslike otsarbega äppide reas on Glaze meelelahutusliku iseloomuga ning mõeldud pikaks ja piltiderohkeks suvepuhkuseks ette valmistumiseks.

 

 

17.05.2016

ekoolikottE-koolikott on EV Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt loodud digitaalse õppevara portaal, mis koondab endas olemasolevat alus-, üld- ja kutsehariduse õppevara.
E-koolikoti kodu asub aadressil ekoolikott.ee.
Lähemalt loe e-koolikotist siit.

11.05.2016

pixabay

Pixabay.com on veebis asuv pildialbum, mille peamiseks märksõnaks on “vaba kasutus”. Kõik Pixabay pildid on varustatud litsentsiga Creative Commons CC0. See tähendab, et veebialbumi pilte võib alla laadida, kasutada, muuta ja seejärel uuesti avalikult kasutada, kartmata seejuures autoriõiguse rikkumist. Pildid on saadaval eri suurustes ning hõlpsasti otsitavad/leitavad inglisekeelse märksõnaotsinguga.
Loe lähemalt autoriõiguse kohta: et.wikipedia.org/wiki/Autoriõigus
Loe lähemalt Creative Commons litsentside kohta: et.wikipedia.org/wiki/Creative_Commons. Tähelepanu! Eelmainitud vaba kasutuse litsents ei kehti albumis leiduvate piltide kohta, millel on vesimärk kirjaga “Shutterstock”.

04.05.2016

3dcreationists

3D Creatonist – 3D Modeling on mobiiliäpp 3D mudelite loomiseks. Saadaval Apple´i nutivahendile: siin ja Android-operatsioonisüsteemile siin. Eestikeelne kasutusjuhend veebilehel Koolielu.ee: siin.

 

27.04.2016

klaver

Selle nädala äpp on pühendatud muusikale ja muusikaõpetusele. Tegemist on virtuaalse klaveriklaviatuuriga. Erinevaid klaveriäppe on palju, siinkohal olgu nimetatud mõned järeleproovitud variandid.
http://virtualpiano.net/ on veebipõhiseks kasutamiseks laua- või sülearvutis.
HTML Piano FULL võimaldab veebipõhist kasutamist igat tüüpi arvutites ja nutivahendeis, lisaks virtuaalsele klaverimängule õpetab kasutajatele selgeks nootide asukohad klaviatuuril. Nagu nimigi ütleb, on võimalik tutvuda kõigi klaviatuuri nootidega ja oktaavidega.
My Piano Android-nutivahendile loodud klaviatuuriäpp, mis võimaldab mängitud pala salvestada. Küsimise peale ütleb igale klahvile vastava noodi nime. Võimaldab mängitud meloodiat helifailiks salvestada.
Virtual Piano + on üks paljudest Apple´i nutiseadmele loodud klaverisimulatsioonidest. Teab noodinimesid ja oskab heli salvestada.

20.04.2016

express Selle nädala äpp on suurepärane juhatus arvutikunsti põhitõde juurde. Lihtne, loogiline ja intuitiivne SketchBook Express võimaldab joonistamist erinevate joonetüüpidega, kihtide lisamist ja muid pilditöötluse nippe.
Android-nutivahendile on see joonistamisäpp leitav siit ja Apple-i seadmele siit.

13.04.2016

kodugamelabSoovitajad Roland Sakk ja Uku Paavo Kolk 4.b.
Kodu Game Lab on visuaalse programmeerimise keel, mida saab tasuta installida Windows-arvutisse aadressilt www.kodugamelab.com. Kodu arendab matemaatilist ja loogilist mõtlemist ning seda kasutatakse PC ja XBoxi mängude programmeerimiseks. Üksikasjalik Kodu kasutamise juhend asub siin:progekodu.weebly.com.

06.04.2016

padletSelle nädala äpp on maailma parim veebipõhine ühistöövahend Padlet. Padlet võimaldab luua veebitahvleid, millele saab lisada teksti, pilte, linke ja muudki. Padleti kodu asub aadressil padlet.com ning seda saab kasutada ka Androidi jaApple´i nutiseadmel. Padleti juhend on leitav veebilehelt koolielu.ee.

30.03.2016

QUIZZIZZquizizz on veebipõhise testi tegemise vahend, mida saab edukalt kasutada nii arvuti kui nutivahendiga. Quizizz on oma olemuselt midagi Kahoot´i ja Socrative vahepealset, võimaldades teostada valikvastustega teste nii reaalajas kui kodutööde režiimis. Quizizz asub veebilehel quizizz.com. Juhendi leiab veebilehelt koolielu.ee

16.03.2016

rahvakalender

Rahvakalender on pühendatud emakeelepäevale. Leitav nii Google Play poest:SIIN kui ka Apple´i veebipoest SIIN.

 

09.03.2016

musikmakerjam

Soovitaja: Ander-Joosep Kose 3.b
Music Maker Jam võimaldab lihtsal viisil muusikat luua ja seda helifailiks salvestada. Selle äpi kodu asub aadressil www.music-maker.com.
Saadaval Androidile SIIN ja Apple´i nutivahendile SIIN. Saab installida ka Windows-arvutisse. Videojuhend.

02.03.2016

pixlr

Pixlr on multiplatvormne pilditöötlusprogramm, mida saab kasutada nii allalaadituna kui veebipõhiselt. Seda suurepärast programmi on pilditöötluseks veebis võimalik kasutada nii kontopõhiselt kui ilma kontota. Pixlr´i kodu on veebiaadressil pixlr.com. Pixlr on saadaval ka IPadile: SIIN ja Android-seadmeleSIIN. Kasutusjuhend ja üksikasjalik tutvustus leiduvad veebilehel Koolielu.ee:koolielu.ee/tools/read/400769.

 

17.02.2016

koolielu

Nädala äpi asemel on seekord artikkel veebilehelt koolielu.ee: Kaitse veebikontot nagu oma kodu.

 

10.02.2016

images

Weebly on lihtsaim viis teha kiiresti valmis veebileht, blogi või digitaalne arengumapp. Kasutamiseks on vajalik luua konto. Weebly on saadaval töölauavariandina www.weebly.com, Androidi seadmele ja Apple´i seadmele.
Weebly videojuhendeid saab näha: juhendweebly.weebly.com.
Näidis: nutikasneti.weebly.com

 

03.02.2016

Nädala äpikogu aitab valmistuda Laagri Kooli netiturvalisuse teemaliseks konkursiks, mille tähtaeg on 29. veebruaril.
Täispika nimekirja äppidest leiad SIIT ja SIIT .
Inspiratsiooni ammuta: www.targaltinternetis.ee.

 

27.01.2016

duolingo

Võõrkeelenädala äpp Duolingo on mõeldud saksa, prantsuse, hispaania, itaalia, portugali, iiri, hollandi, taani, rootsi ja inglise keele õppimiseks. Lähemalt saab Duolingo kohta lugeda www.duolingo.com.
Saadaval Apple´i seadmele SIIN;
Androidi seadmele SIIN;
Windows´ seadmele SIIN.

20.02.2016

o365

Office 365 on Google Drive´i ja selle lisarakenduste analoog, kontopõhine veebitarkvarapakett (MS Word, PowerPoint ja Excel), mille suurimaks plussiks on ühistöö võimalikkus. Lisaks veebis töötamisele on Office´i kontoritarkvara võimalik ka arvutisse laadida ning teha tööd ilma võrguühenduseta. Seega on tegemist kaks-ühes variandiga, mis võimaldab hõlpsasti vahetada üht töötamisviisi teisega. Office 365 kasutamiseks vajad Microsoft´i kontot (Tähelepanu! Ei ole vanusepiirangut!), mille leiad aadressillogin.microsoftonline.com.
Office 365 on alla laaditav ka Apple´i, Androidi ja muidugi Windows´i nutivahendile. Lähemalt vaata SIIT.
Loe Office 365 kasutusjuhendit.

13.01.2016

headuutaastat

See tantsiv päkapikk on tehtud veebikeskkonnas Gifcreator.me, mis töötab nii arvutis kui tahvelarvutis. Windows-nutiseadme kasutajale on samaks otstarbeks loodud rakendus Album Animator, mille leiad SIIT. Android-nutiseadmele sobib Gif Creator, mis asub SIIN.


16.12.2015

elfyourselfElf Yourself on mõeldud jõulumeeleolu loomiseks ja säilitamiseks ning midagi tõsist siit loota ei maksa. elfyourselfPõhimõtteliselt on tegemist võimalusega muuta iseend, oma sõprus- ja perekonda jõulutegelasteks ning kogu seltskond kuuse alla rokkima seada. Kuigi näiliselt on tegemist vaid meelelahutusega, on siiski olemas tugev seos kehalise kasvatuse õppeainega. Kui vajutad SIIA, on sul võimalik saada aimu äpi kasutusvõimalustest ja ühtlasi lihvida inglise keele oskust. Elf Yourself on saadaval Androidile, Apple´i seadmele ja töölauavariandina.

9.12.2015

odeNädala äpiks on seekord rahvusvahelise programmeerimisnädala raames toimuv kampaaniaüritus Koodi Tund / Hour of Code.

Lähemalt saab Koodi Tunni kohta lugeda:
www.nutilabor.ee/kooditund
www.facebook.com/kooditund
code.org
www.khanacademy.org/hourofcode
Osale kindlasti!

2.12.2015

marco“Jookse, Marco“ õpetab lihtsal viisil programmeerima. Androidi nutivahendile leiad selle mängu SIIT, Apple´i vahendile SIIT, arvutil mängimiseks SIIT.

 

25.11.2015

codeSeekordne nädala äpp on Code Studio veebilehelt pärinev programmeerimispõhist mõtlemist arendav mäng Angry Birds – mängust tuttavate tegelastega, mis on saadaval töölauavariandina. Code Studio ja selle mängud valmistavad ette lähenevat programeerimist propageerivat perioodi Kooditund / Hour of Code, mis leiab aset 7. – 13. detsembril 2015.

18.11.2015

gdGoogle Drive on mugav võimalus hoida oma digitaalset varandust – fotosid, videosid, tekstifaile ja muud – veebis ehk pilves. See suurepärane pilveteenus võimaldab suuremahuliste failide jagamist, otse kaustas vaatamist ja ühest formaadist teiste eksportimist.
Google Drive on saadaval Windows´ telefonile, Android nutivahendile, iOS nutivahendile ja muidugi töölauavariandina. GD kasutamine nõuab Google´i konto olemasolu.

11.11.2015

icon175x175

Nädala äpp on Quizlet,
saadaval Androidile, iOS-ile ja töölaua-variandina.
Quizlet on mõeldud sõnade ja mõistete õppimiseks ja selle kasutamine eeldab konto loomist. Kasutusjuhendit saab lugeda SIIT

28.10.2015

ergon

Nippe arvuti taga terveks jäämiseks.
Videofilm arvutiergonoomikast
Lugege edasi …

 


14.10.2015

scratch

Üle-Euroopalise programmeerimisnädala Code Week auks on selle nädala äpp Scratch. See on saadaval allalaadimiseks Androidile, iOS´ile, Mac-, Windows- ja Linux- operatsioonisüsteemidele ning veebis.

Scratch´i eestikeelne juhendmaterjal on loetav SIIN.

7.10.2015

symbaloo

Selle nädala äpp on lingikogu Symbaloo, mis võimaldab vajalike veebiaadresside nimekirjad hõlpsasti hallatavaks muuta. Symbalood saab kasutada nii Android, Apple ja Windows seadmele.

 

30.09.2015

noot

Music composition

on noodikirjutamise äpp, mis võimaldab noodikirja panna ühe- ja mitmehäälset muusikat. Valida on 128 erineva pilli tämbrite vahel. Valmis noodi saab salvestada nii helifailiks kui noodipildiks.
Äpp on tasuta ja saadaval Android-nutivahendile siinKasutusjuhend asub siin.
Analoog Apple´i seadmele asub siin.

 

23.09.2015

google_keep

Google Keep
Tegemist on tegevusnimekirja (to-do list) äpiga, mida saad kasutada paralleelselt nii arvutis kui nutiseadmes. Äpp on kättesaadav nii WindowsAndroid kui IOS nutiseadmele. Piiravaks asjaoluks – nagu nii mõnegi teise Google´i toote puhul – on Google´i konto olemasolu nõue. Vaata ka tutvustavat videot.

16.09.2015

google_calendar

 

Google Calendar – kasutajasõbralik tasuta kalender internetis.

 

 

09.09.2015

stuudium

Stuudium

Stuudiumi e-kooli rakenduses näed hindeid, kodutöösid ja suhtluse sõnumeid.

 

20.05.2015

liiklustestLiiklustest

Selle nädalane äpp suunab meelde tuletama liiklusreegleid ning on sobilik Android rakendusele. Liiklustest on liiklusteooria küsimuste kogumik, kus on võimalik harjutada ja testida oma teadmisi. Testide lahendamisel saab valida harjutamise ja eksami vahel.
Rakendus on hea abivahend eesolevaks ARKi või Autokooli eksami harjutamiseks või lihtsalt oma liiklusalaste teadmiste proovile panemiseks.
Rakenduse leiab siit.

13.05.2015

Läki õue!
running-app-logoKevad on paras aeg, et minna koos lastega õue. Oleme aasta jooksul soovitanud mitmeid toredaid rakendusi looduse tundma õppimiseks. Kui putukad-mutukad huvi ei paku minge lihtsalt koos liikuma, kui laps ei raatsi nutiseadmest loobuda, siis võtke nutiseade kaasa! Laadige sellesse mõni treeningrakendus. Korraldage perekondlikke võistlusi, kes on tublim liikuja? Laps või vanem? Kui teie nutiseadmes pole veel ühtegi sarnast äppi, siis aitab teid RunKeeper. RunKeeper on nn taskutreener, mis sobib teid innustama nii Android kui ka IOS seadmesse. Rakenduse leiab: http://runkeeper.com

06.05.2015

KidEDKidED
Kuidas segada tõhusalt lastel nutiseadmes mängimist 🙂
Eestis loodud Androidi-rakendus KidED püüab lapsi harida, et nad lihtsalt kogu aeg ei mängiks, kui nutiseadme kätte saavad. Kui KidED aktiveerida, hakkab see valitud aja järel nutiseadmekasutajale küsimuse esitama. Esmane valik ülesandeid on tasuta, neid saab äpisiseselt ka juurde osta. Rakendust saab mitmel moel seadistada. Valida saab küsimuste vahelise aja pikkuse, raskusastme, korraga ilmuva küsimuste hulga ning ka seda, kuidas nutiseade valesti vastamise korral käituma peab.

29.04.2015

Kuidas teha QR koode?
QR -koodid muudavad info jagamise lihtsamaks. Miks mitte kasutada neid ka kodus. Looge internetikasutamisereeglitest QR kood või looge QR koodidega põnev mäng või nuputamisülesandeid lastele. Kuidas teha QR koodi? Selleks on vaja internetiühendusega arvutit ning valid välja koodi tegemiseks sobiv keskkond. Keskkondi on palju, et otsimise peale mitte aega raisata soovitame katsetada ühte alljärgnevatest keskkondadest.
QR code generatorhttp://keremerkan.net/qr-code-and-2d-code-generator/Keskkond ei vaja kasutajaks registreerimist. Koodi saab kätte png, pdf, tiff, svg või eps formaadis.
Kui on mahti vaeva näha kasutajakonto loomiseks, siis tasub proovida keskkonda BeQRious.http://app.beqrious.com/
Tore on see, et on võimalik luua erinevaid kaustu, kuhu koodid paigutada. Koode saab luua linkidest, tekstist, telefoninumbrist ja isegi pildist. Koodi luues saab valida, mis värvi on kood ja mis kujuga muster. Ka allalaadimisel on failitüüpide arv rikkalik (gif, jpg, png, pdf, svg, ps) ning saab eraldi valida faili suurust.

22.04.2015

KUIDAS AIDATA oma last või noorukit ülemäärase arvutikasutamise korral?
Arvuti ja internet on vahendid, mille kaudu me tänapäeval tõhustame oma suhtlemist, õppimist, töötamist ning ka võimalus laialdaselt meeldivaid emotsioone ja meeleahutust kogeda. Loe edasi siit…

 

 

 

15.04.2015

taskutark Taskutark
Rakendusest leiad rohkelt õppematerjale kõikidest põhi- ja keskkooli ainetest, mis vastavad riiklikele õppekavadele.

 

08.04.2015

Praegused lapsed saavad digiseadmetega tuttavaks üha varem, samas kui suurem osa lapsevanematest on arvutiga tutvust teinud alles täiskasvanu eas või pisut varem.

7 asja mida lapsevanemana teha, et kaitsta oma last internetis peituvate ohtude eest

25.03.2015

Geogebrageogebra
on vabavaraline dünaamilise geomeetria programm, mis on loodud geomeetria, algebra, statistika ja matemaatilise analüüsi õpetamise ja õppimise hõlbustamiseks.
GeoGebra sobib kasutamiseks algklassidest kuni kõrgkoolini. Programmi eestikeelse versiooni saab alla laadida veebilehelt www.geogebra.org . Lisaks on olemas versioonid mobiiliseadmetele (Android, iOS, Windows Phone) ja veebisirvijale Chrome.

11.03.2015

linnudTALVINE AIALINNUAABITS
Sel nädalal jätkame looduse lainel. Viimane aeg on teha tutvust lindudega, kes käivad linnusöögimajas külas. Talvine aialinnuaabits aitab nendega tutvust teha. Rakendus on valminud koostöös Eesti Ornitoloogiaühingu, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja Eestimaa Looduse Fondi ning Walk&Learn OÜ-ga ning on nutitelefonile mõeldud lindude määramise rakendus. Sisaldab: tavalisemate aialindude joonistused, lühikesed tutvustused ja laulud (laule saab kuulata telefonis, kahjuks iPadi tahvelarvutis häälte kuulamine ei tööta).http://www.mineavasta.ee/linnud.html

04.03.2015

Kalamang

Kalamäng
Tänane rakendus on loodusainete valdkonnast ja tutvustab Eesti vetes elavaid kalu. Sobib Androidile ja iPadile. Pane oma teadmised proovile, kas ja kuidas tunned Eesti vetes elavaid kalu. Lähemalt vaata siit.

 

25.02.2015

timestabletrainer

Times Table Trainer
Täna soovitame rakendust, mida on hea kasutada korrutustabeli õppimisel ja kinnistamisel. Rakendus on sobilik iPadile, mis kasutab  iOS 4.3 või uuemat versiooni.  Rakendus võimaldab valida õige vastuse valikust või ise mõelda. Samuti on võimalik valida ülesannetele sobilik raskusaste ja harjutada korrutustabelit kiiruse peale või vaikselt ja rahulikult omas tempos ülesandeid lahendada.

18.02.2015

QR Code ReaderneoreaderSelle nädala äpp on QR-koodi lugeja. Pakume välja kaks erinevat rakendust – NeoReader ja QR Code Reader. Mõlemad on tasuta rakendused ning töökindlad ja kiired.  Lisaks mitmesugustele mängudele  jm vidinatele võiks nutiseadmest leida ka ühe koodilugeja. 

04.02.2015

lasteabi

Lasteabi
Selle nädala rakenuduseks on lastebi nutirakendus, mis on mõeldud nii väikestele kui suurtele, kellel on soovi suhelda lihtsalt ja mugavalt lasteabi nõustajaga läbi interneti. Nõustajad annavad nõuannet, jagavad tarvidusel informatsiooni ning tagavad vajadusel info edastamise vastava spetsialistini. Kirjutada või helistada saab meile ööpäevaringselt ja tasuta. Lasteabirakenduses leiab ka erinevat infot, vastused üldlevinud küsimustele ning vaadata saab ka erinevaid videoid ning multikaid. Rakendus olemas nii Androidile kui ka IOS nutiseadmetele.

28.01.2015

wunderlist

Selle nädala rakendus oli 2014. aasta IOS kasutajate üks lemmikrakendus ning samuti leiab selle Androidi kasutajate Top 10.  Lihtne rakendus, mis töötab tõhusalt kõigis sinu seadmetes ning mille abil on hea luua nimekirju tegevustest ja asjadest, mid on vaja meeles pidada. Kõikidele loodud meelespeadele pääseb ligi nii nutiseadmetest kui ka veebist . Wunderlistis on lihtne luua erinevaid kategooriaid nt. tööasjad, poenimekiri, kodused tööd jpm, Igale tegevusele on võimalik lisada tähtaegu ning meeldetuletusi. Valminud nimekirju on hea jagada sõpradega, töökaaslastega või perekonna liikmetega, kes peavad sinu tegemistega kursis olema.  Kõik käesoleva päeva tähtajaga tegemised koondab rakendus automaatselt ühte nimekirja, nii ei pea sa kõiki loodud kategooriaid eraldi läbi vaatama, et teada saada, mida sa pead kindlasti täna tegema.

21.01.2015

penguin

Arvutamiseks 20 piires: PenguinMath. Võistluslik arvutamismäng, kus saab muuta raskustaset (arvutamine 5 piires või 10 piires või …). Saab valida tehted – korrutamine, jagamine, liitmine või lahutamine.

 

14.01.2015

kes_k2isLumele jääb palju jägi ning metsas matkates oleks tore teada, kes need jäljed lumele on jätnud. Vastust aitavad leida jäljeraamatud, aga neid pole alati metsas kaasas. Kui aga kaasas on nutitelefon, millesse installitud Keskkonnateabe Keskuse poolt koostatud ja välja antud “Ulukite jäljevihiku” alusel Tartu Ülikoolis valminud nutitelefoni rakendus “Kes käis?”, siis saab levinuimate jäljeridade omaniku kindlaks teha vaid telefoni abiga. Rakendus sobib Apple´i nutiseadmetele (iPhone, iPod Touch ja iPad) ning Androidiga töötavatele seadmetele. “Kes käis?” on leitav AppStore’st:  http://itunes.apple.com/ee/app/kes-kais/id492565774?mt=8. Android-süsteemiga seadmetele on see saadaval Android Market’is aadressil: https://market.android.com/search?q=Kes+käis&c=apps.
Ulukite jäljevihik on raamatuna PDF-formaadis alla laetav aadressilt
http://www.keskkonnainfo.ee/failid/Ulukite_jaljevihik_2011.pdf ja seda võib lugeda nii arvutis, tahvlis kui e-lugeris või omale välja trükkida.

07.01.2014

pianodx

Selle nädala äpp on muusika lembelistele. Piano DX on IOS seadmetele mõeldud klaveri mängimise ja õppimise rakendus. Kui mängida ei oska, siis aitab Piano DX. Tasuta rakenduses on valikus neli laulu, mida programm õpetab. Õppimiseks kuvatakse ekraani ülemises servas  õige noot ja õige klahv, millele vajutada muudab värvi.

10.12.2014

sketchbook

Kellele meeldiks joonistada aga sooviks seda proovida teha nutiseadmete abil proovige SketchBook rakendust. Rakendus töötab nii nutiseadmes kui ka tavaarvutis. Tasuta versioonis saab joonistada kindla suurusega lõuendile ning valikus on 10 erinevat joonistamisvahendit ning palju erinevaid värve. Kui loovus on valla ja olemasolevast jääb väheks, siis SketchBook pakub võimalust kasutajaks registreeruda (tasuta) või suisa tasuline versioon osta, mis annab veelgi rohkem võimalusi. Head katsetamist!

3.12.2014

Pic Collagepiccollage on vahva rakendus, mille abil saab fotodest, piltidest kujundada toredaid kollaaže. Lihtne võimalus kujundada sünnipäevakutseid, plakateid või kuulutusi. Üllata oma sõpru isetehtud e-kaardiga. Rakendus on sobilik nii IOS kui ka Android tahvelarvutitele ja nutitelefonidele.

 

26.11.2014

cargobotCargo-Bot on vahva iPad tahvelarvuti rakendus, mis arendab loogilist mõtlemist, püsivust, põhjus-tagajärg seoste leidmist. Cargo-Bot on loodud, et tutvustada programmeerimise põhimõtteid ja neid mänguliselt harjutada. Mängus tuleb robotkäele teha selgeks, kuidas paigutada värvilised kastid uude kohta, nii nagu ülesandes näidatud on. Selleks on mängijal kasutada teatud hulk erinevaid käsklusi, mida erinevalt kombineerides tuleb saavutada ette antud eesmärk. Mäng Cargo-Bot on sobilik igas vanuses koolijütsile, samuti tema vanematele ja vanavanematele -korralda või perekondlik võistlus. Head katsetamist!