Raamatukogu

Tere, mina olen raamatukoi WILLY, Laagri Kooli raamatukogu maskott. Minu mõtlesid välja Peeter William Sarevet ja Pille Sarevet. Ideekavandi põhjal tegi minu valmis Nukufilmi nukumeister Triin Baumer.
Mina elan raamatukogus. Raamatukogu on üks ütlemata mõnus paik. Siin on valgust, õhku, ruumi ja ohtralt raamatuid. Rohkem polegi õnneks vaja! Olen siia nüüd pikemaks peatuma jäänud, sest raamatukoi olla on üks suur lust ja vedamine! Mulle meeldib väga raamatute vahel toimetada ja tähti loendada.  See raamatute lõhn, need värvid ja tuhanded-tuhanded trükitud tähed, sõnad-sõnad, lauseread… Vot see on tõeline võlumaa! Ootan Sind endale külla igal koolipäeval ja võta sõbrad kindlasti kaasa!

Raamatukogu on avatud peamajas esmaspäevast neljapäevani kell 8.00–15.30

ja Möldre majas reedeti kell 8.00–13.00

Raamatukogu hoiab Rita Kardaš
telefon 651 7636
e-post rita.kardas@laagrik.edu.ee

Tema meiliaadressil ja telefonil saab raamatute laenutustähtaega pikendada või raamatuid reserveerida. Kasuta seda linki, et otsida raamatukogu fondist  vajaminevat teavikut: https://laagri.kooliraamatukogu.ee

Raamatukogukataloogi RIKS kasutatakse ka õppekirjanduse laenutamisel. E-raamatute laenutamiseks ja lugemiseks mine Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukokku  ELLU. E-raamatuid on võimalik lugeda nii tavalise arvuti, nutitelefoni kui tahvelarvuti abil.

Kui meie raamatukogust vajaminevat raamatut ei leia, mine järgmistele lehekülgedele:

Elektronkataloogides on võimalik teostada otsingut ja näha, kas vajaminev raamat on hetkel Sulle sobivas raamatukogus kohal või mis kuupäevani on raamat välja laenutatud. Raamatukogu põhiteenused on teavikute kohapeal kasutamine ja kojulaenutus. Raamatukogu põhiteenused on tasuta. Lugejaks võivad olla kõik Laagri Kooli õpilased, õpetajad, lapsevanemad ning kooli haldus- ja teenindav personal (Laagri Kooli raamatukogu kasutamise eeskirjad). 2012. a lõpu seisuga oli lugejaid 759, põhikogus 12 873 teavikut, õppekirjanduse kogus 7563 teavikut. Raamatukogus on võimalik mängida ka malet ja kabet.

Ajalehtedest on tellitud Eesti PäevalehtÕpetajate Leht ja Koduvald.
Ajakirjadest Täheke, Hea LapsHorisontImeline AjaluguLoodusesõberEesti LoodusNational Geographic – EestiPsühholoogia Sinule ja Jalka.

Raamatukogukülastaja meelespea

Austan töist ja loomingulist õhkkonda

• sisenen raamatukokku rahulikult
  • räägin ja liigun vaikselt
  • ei sega teisi õpilasi ega õpetajaid
  • hoian kooli vara
  • jätan oma töökoha alati korda
  • olen kultuurne ning ei söö-joo raamatukogus

Laenutamine

• raamatuid  saan koju laenutada raamatukogutöötaja loal
  • teatmeteoseid koju ei laenutata
  • raamatud tagastan kokkulepitud ajal või pikendan raamatukogutöötaja abiga
  • tagastan kõik laenutatud teavikud õppeaasta lõpuks!

Võtan teadmiseks

• teaviku kaotamisel või rikkumisel tuleb see asendada või hüvitada